Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kapunk hitelt? 9 millióért...

Kapunk hitelt? 9 millióért szeretnénk lakást venni Pesten. Kérnénk a félszocpolt a gyerekünkre (FOT), ezzel együtt 1,5 millió önerőnk lenne.

Figyelt kérdés

Mind a ketten köztisztviselők vagyunk, a fizetésünk 300 ezer ft-körül van. Olvastuk, hogy a bankok 30% önerő nélkül nem nagyon adnak hitelt.

A mi esetünkben - köztisztv. - más a helyzet? Úgy vettük észre, hogy ezzel a hiteltanácsadó nem nagyon akart foglalkozni, de szerintünk csak számít valamit, ha már van ilyen kezességvállalás.


2009. ápr. 19. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez semmit nem számít a hitelfelvételnél, miért is számítana.

Amúgy félszocpolt egy gyerekre nem kaptok. 3 gyerektől lehet lakásvásárlásra félszocpolt kérni.

2009. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottaknak tudom, hogy van valami támogatás (meg is értem, miért), köztisztviselők esetén nem tudom, hogy létezik-e ilyen. Amúgy ilyen fizetéssel én a helyetekben új építésűt is bevállalnék, a Herminánál már 10% önerő is elég.
2009. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keress másik hiteltanácsadót, ha nem akar azzal foglalkozni, hogy köztisztviselők vagytok...


Csak azért, mert amennyiben lakáscélú (azaz kamattámogatott) hitelt vesztek fel, akkor a KÖZTISZTVISELŐI MIVOLTOTOK OKÁN - ha már legalább három éve köztisztviselők vagytok - a fedezetlen részre vonatkozóan a MAGYAR ÁLLAM KÉSZFIZETŐ KEZESSÉGET VÁLLAL.

Azaz, ha ti akartok venni egy 9 milliós ingatlant, aminek a HBÉ-je 6 millió forint, ti adtok 1,5 millió önerőt, akkor a "maradék" 1,5 millió forintos hitelösszegre vonatkozóan az állam kezességet vállal, így ha "bukna" a hitel, a bank nem bukna. Az állam meg rajtatok vasalja be, de ez a bank számára kedvező, így SOKKAL JOBBAN HITELEZ egy köztisztviselőt, mint egy magánszemélyt. Mert csak a HBÉ-ig kell "biztosítani" magát.

2009. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Csak szeretnélek megnyugtatni, hogy attól még hogy válság van, adnak hitelt, mivel mi is pont most vettünk fel pesten, 8,7 mill. ft-ot, szocpol felével, egy gyerekre és nekünk csak 10% önerőnk volt, de múlt héten írtuk alá a banki szerződést hogy megkaptuk a hitelt, költözhetünk... Ja és nekünk nem is volt ilyen magas a fizetésünk.. A lényeg az, hogy más hiteled ne legyen! Ha kérdésed van a hitel ügyintézésével kapcsolatban nagyon szívesen segítek!

2009. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.FOT-ot igényelnénk, abban adják a félszocpolt.

2.Új lakásnál a törlesztőt nem tudnánk fizetni.

3-4. válasz Most már kicsit nyugodtabban indulunk neki. Ezt a hiteltanácsadót pedig elfelejtjük! Köszi szépen a segítségeteket, nagyon hasznosak voltak!

2009. ápr. 19. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Kaptok félszocpolt egy gyerek után is, ami 450.000 Ft. Szerintem is keress más tanácsadót, mert kaptok hitelt! Nem mindenhol 30% a kritérium! Próbáld meg a K&H-t, én beszéltem velük már és adnak egy gyerek után is félsz.!
2009. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

használt lakás vásárlásnál a félszocpol összegének megfelelő FOT igénylésére van lehetőség 1 meglévő gyermek esetén. Életkorotok nem haladhatja meg a 35. életévet Bp-en, ill megyei jogú városban használt lakásnál 12milliónál nem lehet magasabb a vételár, illetve vidéken 8 millió ft-nál.

A Köztisztviselői hitel és a Közalkalmazotti hitel lényege, hogy a jogszabály által meghatározott hiteligénylők esetén a Magyar Állam készfizető kezességet vállal a hitelbiztosítéki érték bank által finanszírozható értékén felül, tehát akár a teljes ingatlan megvásárolható hitelből a Köztisztviselői hitelnél. A kezességvállaláshoz egyszeri kezességvállalási díj (kezességgel biztosított összeg 2 %-a) kapcsolódik, amelyet az ügyfél köteles megfizetni a közszolgálati/közalkalmazotti jogviszony megszűnése esetén.


Amennyiben nem ment még el a kedvetek a hiteltanácsadóktól és igénybevennéd számodra díjmentes segítségem (engem a választott bank fizet), akkor írj emailt kérlek. Sokat tudok segíteni!!!

2009. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!