Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen időszakra számolhatok...

Milyen időszakra számolhatok késedelmi kamatot?

Figyelt kérdés
Késedelmi kamatszámítással kapcsolatban kérnék segítséget. A két fél gazdálkodó szervezet. A Ptk-ban van egy olyasmi kitétel, hogy ilyen szervek esetén el kell telnie 30 napnak a számla vagy fizetési felszólítás adós általi kézhezvételétől ahhoz, hogy a hitelező késedelmi kamatra legyen jogosult. Ha a számlát, felszólítást még a teljesítés előtt kézbesíti a hitelező vagy nincs róla adata, hogy azt... az adós mikor vette át, akkor a teljesítéstől számított 30 nap után lehet késedelmi kamatot érvényesíteni. Ezt tulajdonképpen hogyan kell érteni. A kamatszámítás többi része világos, de itt nekem "képzavar" van. Ha a teljesítésem március 05., a fizetési határidő lejárt március 20-án, akkor én milyen időpontra/időponttól számíthatom a késedelmi kamatot, március 20-tól, vagy április 03-tól. Ha a fizetési határidő a teljesítéstől számított pár nap, akkor is kénytelen vagyok 30 napig hitelezni valakinek úgy, hogy arra az időszakra nem számolhatom fel a késedelmi kamatot.
2011. szept. 1. 13:37
 1/6 anonim válasza:
A késedelmi kamat a fizetési határidő lejárta után már esedékes.
2011. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az igaz, de a Ptk. szerint gazdálkodó szervezetek között csak bizonyos 30 nap elteltétől számolhatjuk. Én ennek az értelmezését kérném valakitől egy példán levezetve, hogy jól értelmezem-e a paragrafust.

Melyik naptól kezdődően számolhatom a késedelmi kamatot, ha a teljesítés napja március 05., a fizetési határidő pedig március 20., és nem tudom bizonyítani, hogy a számlát mikor vették át tőlem?

2011. szept. 8. 10:56
 3/6 anonim válasza:
Milyen módon jutott el a kötelezetthez a számla?
2011. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Előző vagyok.

Ha a fizetési határidő lejárta előtt a kötelezett (vevő) nem kifogásolta meg a számlát, akkor az befogadottnak minősül!

2011. szept. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat, de nem ez volt a kérdésem. Hanem, hogy melyik időponttól számolhatom fel a késedelmi kamatot?
2011. szept. 12. 07:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a példánál maradva március 21-től számíthatod a késedelmi pótlékot. Az egy más dolog, hogy a késedelmi pótlék összegéről készített számládat nem küldöd el április 5.-e előtt.
2011. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!