Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlásnál hogyan és...

Lakásvásárlásnál hogyan és milyen támogatást éri meg igényelni?

Figyelt kérdés

Van 8 miliónk egy lakásra, barátnőm most (08.03.25) tölti be a 16. életévét, van egy 15 hónapos fiunk.

Jelenleg édesanyám lakásában lakunk, ezt fogjuk eladni, és a pénz feléből vehetünk újat.

A szocpolt megkaphatjuk a fiunkra, barátnőmre?

(Ha összeházasodunk és nagykorúsítják, vagy ha nem nagykorosíttatjuk)

Szeretnénk még gyereket 8 éven belül, bevállalhatjuk a szocpol és a barátnőm kora miatt?

Hogy bonyolítsunk még a helyzeten, mindezt úgy, hogy anyunak ne kelljen adózni a lakás eladása miatt.

Milyen támogatásokat lehet még igényelni?


2008. márc. 9. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani, ha az a lakást, amit most el akartok adni, azt több mint 5 éve vette az anyukád, akkor jelen szabályok szerint nem kell utánna adózni ha most eladja. A többiben sajnos nem tudok segítséget nyújtani.
2008. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a szocpolt újépítésü háznál, lakásnál lehet teljesen igénybe venni vagy hozzáépítésnél, bövítésnél félszocpol jár. ha már van egy gyerek csak az egy gyerek után jár, ha nincs egyse akkor max kettöre elöre lehet felvenni. (de ha egy van a plussz egyre nem lehet csak ha már kíbújik, és terheség sem számít gyereknek)

én amondó vagyok hogy a barátnöd nagyon fiatal, gondolom te se vagy túl öreg, ha együtt akartok bármit is tenni, akkor házasodjatok össze, vagy minden a te neveden legyen. (ha a tied csak az a pénz amiböl akarjátok venni) ha esetleg hitelt vesztek fel akkor csak a te nevedre, mert ha esetleg szétmentek akkor tied marad minden, a barátnöd gondolom még nem doglozott és egy darabig nem is fog most, így esélye nincs a hitelbe bele fizetni.

16 évesen még egy ember gyermek, így ne várd el hogy veled maradjon életed végéig.(kívánom hogy veled maradjon) csak hogy 20 évesen rájöhet hogy ö nem akar örökre veled maradni, élni akar, bulizni akar (ekkor a gyerek már leadható a nagyszülöknél) és lehet otthogy vagy talál valakit. most igér füt fát mert kétségbe van esve leány anyaként elég nehéz 16 évesen az élet, így tuti meg sem fordul a fejében hogy egyszer neki lehet más valakije is, de 20 évesen már másképp fogja látni a világot. ahogy te is és lehet te fogsz másfelé kacsintgatni. szóval amondó vagyok amit csak lehet egyedül vállalj az anyagiakból, mert megkönnyítí az esetleges szétvállást, ha meg soha nem mentek szét sem lesz semmi bajotok hogy a lakás csak a te neveden van, ha meg meghalsz (ezt mindig figyelembe kell venni) akkor meg úgy is a gyerek örököl.

2008. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!