Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank olcsóbb, melyikben...

Tamy kérdése:

Melyik bank olcsóbb, melyikben éri meg folyószámlát nyitni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz csinálni? Ha csak arra jön a fizu és azt használod szinte minden banknál van pár száz forintért számlacsomag. Amúgy szerinte az OTP a legegyszerűbb, mert nekik rengetek ATM-jük van.
2011. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az OTP a legrosszabb bank,mind közül.
2011. szept. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
PSZÁF oldalán van összehasonlító táblázat, nézd meg, hogy neked mi a fontos.
2011. szept. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok tényező játszik ebben közre, például:


1. Hány éves vagy? (fiataloknak/diákoknak vannak kedvezőbb feltételű számlák)


2. Oda érkezne-e a jövedelmed, ha igen, mekkora ez az összeg? (rendszeres jövedelem, illetve bizonyos jövedelem fölött vannak kedvezőbb ajánlatok)


3. Szeretnél-e bankkártyát is hozzá? A kp felvétel általában nem ingyenes, a vásárlás viszont igen, úgyhogy célszerű használni. De ez nem feltétlenül szükséges, nekem például 5 bankban is van számlám, de csak 2 kártyával.


4. Milyen gyakran szeretnél kp-t felvenni? Van, ahol az első 1-2 kp felvétel ingyenes, van ahol csak a saját automatából, stb.


5. Hol laksz/dolgozol/tanulsz, itt milyen ATM-ek érhetők el?


6. Szeretnéd-e interneten keresztül intézni a banki ügyeidet? Ez sokkal kényelmesebb, gyorsabb és olcsóbb, viszont elég kockázatos lehet, ha a jelszavadhoz hozzáférnek. Erre reális esélyed van, ha az internethez csatlakoztatod a gépedet (egy vírusirtó ettől nem véd meg). A bankok erre találták ki az egyszer használatos jelszavakat, amit a belépéskor vagy a tranzakciók előtt küldenek el neked általában SMS-ben. Ennek külön SMS-enkénti vagy havi díja lehet, amivel számolni kell. De a legbiztonságosabb módszer erre a "token" eszköz használata. Ez egy pici kis kütyü, ami egyszer használatos jelszavakat generál minden egyes tranzakció előtt. Ez a legolcsóbb is, mert díjtalan a használata, de sajnos nincs minden banknál ilyen...


7. Szeretnél-e betétet lekötni, esetleg rendszeresen megtakarítani? Ha van/lesz megtakarításod, akkor már lehet, hogy a betéti kamatkülönbözet miatt is érdemes egy számlát fenntartani, mert kisebb a költsége, mint amit nyersz vele.


8. Szeretnél-e hitelkártyát? Ezzel akár pénzt is lehet megtakarítani, csak okosan kell használni!


Javaslom, hogy hasonlítsd össze a bankok ajánlatait úgy, hogy összeadod, mennyi a számlavezetésnek az ÉVES költsége (egy excel táblázat ebben sokat segíthet). Amivel számolni kell:


bankkártya éves díja,

havi számlavezetési díj * 12,

átutalások díja,

SMS szolgáltatás havi díja * 12

kp felvételek száma * kp felvételek díja (ha eltérő a díjazás, akkor külön a saját bank és külön a többi bank ATM-jére)


A kp felvételnél mérd fel, hogy havonta kb hányszor fogsz kp-t felvenni a bank saját automatájából és más automatákból. Majd ha ez megvan, szorozd be az egészet 1,5-el :) Arra számíts, hogy szinte biztosan lesz olyan, hogy sietsz valahová, és kp-re van szükséged, de nem működik a saját bankod automatája, és így másikat kell használnod...


Ha válaszolsz a fenti kérdésekre, akkor talán tudnék konkrét bankot is ajánlani, mert nincs olyan, hogy A bank a legjobb, B a következő, C pedig a harmadik, mert lehet hogy C más szempontok szerint jobb, mint az A...


Üdv.

2011. szept. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a tanácsokat.

Nekem olyan folyószámlára lenne szükségem ahova a fizetésem tudom utaltatni.Eddig KP.-be kaptam a fizetést, de jövő hónaptól már csak utalnak. A környezetemben mindenki másik bankot javasol és azért vagyok tanácstalan. Helyileg Szegedi vagyok, tehát van több lehetőség.

Sokan javasolták az Otp Bankot, mert sok az ATM-jük de, ugyan annyian szidják is mert ,hogy sok a számlavezetési díjaik stb.

Különleges számla csomagra nincs szükségem, és havonta egyszer max. kétszer tervezek pénz felvételt.

2011. szept. 14. 19:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nettó 150e Ft fölötti a jövedelmed (vagy ha érkezne havonta legfeljebb 2 részletben ekkora jóváírás a számlára), akkor mindenképpen a CitiBank 0 Ft-os számlacsomagját ajánlanám. Itt tényleg szinte minden 0 Ft. Csak egy példa erre, hogy nagy összegű kp felvétel bankfiókban ingyenes - ezért más bankok horribilis összegeket elkérnek. Nincs számlavezetési díj, éves kártyadíj, bármely ATM-ből ingyen vehetsz fel kp-t, stb.


[link]


Ha van a közeledben Volksbank fiók (úgy láttam, hogy Szegeden 1 ilyen van), akkor az AXA-t ajánlanám a kamathozó bankszámlával. A CitiBankhoz hasonlóan szinte minden szokásos tranzakció ingyenes, a kp felvétel kivételével. Náluk nincs kp forgalom (tehát nem érdemes bemenni egy AXA bankba bankot rabolni), ezért kell a volksbankos ATM, mert itt 50 Ft-ért vehetsz fel kp-t. Más ATM-ekből 260 Ft ez a díj, ami nem kevés. Az AXA-nál van egy egyszeri 4800 Ft-os számlanyitási díj, illetve ha ezt választod, számíts arra, hogy a számlanyitás meglehetősen lassú náluk (nálam kb 3 hétig tartott). Itt elég nagy előny a többi bankkal szemben, hogy magas a látra szóló kamat, ami azt jelenti, hogy a számládon lekötés nélkül levő pénzedre például nem 0,1%-os, hanem jelenleg 3%-os kamatot kapsz. Ez egy 50e Ft-os átlagegyenleggel számolva kb havi 100 Ft-ot jelent, ami ugyan nem sok, de jobb, mint ha te fizetsz akármennyi számlavezetési díjat.


[link]



Ha az előző 2 nem megfelelő, akkor amit jó szívvel ajánlani tudnék, az a CIB bank az elektronikus számlacsomaggal. Itt havonta 1-szer ingyen vehetsz fel kp-t bármely automatából. Nagyon jó az internetbankjuk, és amit említettem, tokenes belépést használhatsz, ami a legbiztonságosabb. Interneten keresztül a szokásos tranzakciók ingyenesek. És ha szeretnél esetleg rövid távon megtakarítani, akkor ajánlom a malacpersely számlájukat, ennek nincs plusz költsége és jelenleg 6,5%-os kamatozású. Elvileg havonta 10e Ft-tal kell növelned a megtakarításaidat ahhoz, hogy megkapd ezt a kamatot, de van rá egy egyszerű trükk, amivel ezt ki lehet kerülni.


[link]

[link]

[link]


Ami jelentősen meg tudja növelni a számla fenntartásának díját, az az SMS-szolgáltatás. A CIB-nél külön van bankkártya használatra és külön a számlán történt pénzmozgásokra. Ezeket nem muszáj kérni. Amíg volt CIB-es kártyám, nekem csak a kártyafigyelő szolgáltatás volt beállítva, ennek havidíja 50 Ft. A másiknál SMS-enként is kell fizetni, ezt feleslegesnek tartom. A CITI-nél csak a számlafigyelő szolgáltatás van, kb 400 Ft-os havidíjjal. Ez az első évben ingyenes, én ahogy letelt az 1 év, le is mondtam egyből, mondván, hogy nem fogok erre 5e Ft-ot kidobni évente.


Amire figyelj oda, hogy bizonyos bankkártyáknak 10e Ft-os a letiltási díja. Ha esetleg ellopnák a kártyádat, nem fog jó esni, ha még egy 10e-est is levonnak a számládról.


Az elektronikus számlacsomagok minden banknál kedvezőbbek, mint a többi számlacsomag, úgyhogy ha van internet elérésed, célszerű ilyet választani. Nagyon sok bank eltérő díjszabást alkalmaz az internet bankon keresztüli, a telefonos ügyfélszolgálaton keresztüli, illetve a bankfiókban végzett tranzakciókra. Egy-egy bank többféle számlacsomagot is kínál. Például valahol olcsóbb a havi számlavezetési díj, de magasabbak a tranzakciók díjai, a másiknál meg a számlavezetési díj magasabb és a tranzakciók olcsóbbak vagy ingyenesek. Ki kell választanod a neked optimálisat. A legjobb persze, ha minden ingyenes, de az ilyen számlacsomagokhoz extra feltételeknek kell megfelelni (például megfelelő jövedelem, aktív számlahasználat, stb).


Ha csak arra kell a számla, hogy felvedd a fizetésedet kp-ben, bármennyire sokan is szidják az OTP-t, a Tempó számlacsomag a 279 Ft-os havi díjával megfelelő lehet neked. Itt saját ATM-ből 2 kp felvétel ingyenes, illetve 1 db bankkártya esetén nincs éves díja a kártyának. Persze, ha már átutalásokat is akarsz indítani, vagy csoportos beszedési megbízást adni a közüzemi számláidra, akkor rossz választás ez a számlacsomag, mert még interneten keresztül is minimum 204 Ft egy bankon kívüli átutalás díja. Ekkor már jobb lehet a NET számlacsomagjuk a 499 Ft-os havidíjjal és ingyenes interneten keresztüli átutalással. Ez az, amiről az előző bekezdésben írtam.


[link]

[link]


Azt javaslom, hogy nézz meg néhány bank számlájának kondícióját, és hasonlítsd őket össze. Éves szinten 5-6e Ft-nál ne nagyon költs többet a számla és bankkártya fenntartására.


Üdv.

2011. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!