Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb bank ahol a...

Melyik a legjobb bank ahol a legkedvezőbb feltételekkel folyószámlát nyithatnék. és melyik az a bank ahol gyűjtögetni éri meg? Lehet 14éves kor alatti gyermeknek bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
K&H, OTP is kínál 14 év alatt bankszámlát, mindkét helyen lehet hozzá bankkártyát is kiváltani. Ez csak ATM kártya, kizárólag készpénzfelvételre jogosít, kártyás vásárlásra és egyéb kényelmes dolgokra nem.
2008. jún. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy a raiffeisennél van-e 14 alattiaknak, de az tuti hogy elég kedvezményesen vezetik a számlát és havi két pénzfelvét ingyenes bármely ATM-nél és nagyon kedvező kamatokat (7-8%) adnak ha lekötsz valamennyi pénzt. Ez az OTP-nél jóval kevesebb (3-4%) de a 14 alattiaknak kedvezően vezetik a számlájukat, viszont felnőtt (lakossági) számlát nem éri meg ott vezetni. De nézz szét a honlapokon, sok inden le van írva. (www.otpbank.hu ; www.raiffeisen.hu)
2008. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A legokosabb szerintem ha a Pénzügyi szervek Állami Felügyeletének honlapján nézed meg.Van egy nagyon jó összehasonlító táblázat erre a pénzügyi szolgáltatásra is.

pl:otp junior számlának nincs számlavezetési díja.

Jó keresgélést!

2008. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

utolsó válaszoló: az igaz, hogy nincs számlavezetési díj, de cserébe a készpénzfelvétel k**va drága (20000 ft készpénzfelvételnél 400-at pluszban levontak, merthogy az a készpénzfelvételi díj...)


raiffaisen-ben is lehet számlát nyitni számlát, 16 év felett asszem, csak a szülő/gondviselő engedélye is kell hozzá

ugyanígy megy a budapest banknál is

2008. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

CIB Bank. Minden ingyen van 26 éves korig. A számlavezetés, a bankon belüli és a bármely belföldi banki átutalás, havi kettő készpénzfelvétel bármely ATM-ből (utána pedig 100 Ft), a bankkártya éves díját is elengedik. Emellett ingyenes InternetBanki szolgáltatások és a biztonsági kártyafigyelés is ingyenes. Diáknak is nyitható.

A megtakarításokról:

Van Cibezz megtakarítási program, amire ha havonta 2.000 Ft-ot befizetsz és nem veszel le róla pénzt, akkor a megtakarítási számlán lévő összegre 7% kamatot kapsz, mindenféle lekötés nélkül! Ha terheled a számlát, akkor csak az adott hónapra veszíted el a kamatot, nem kell felbontani és újraindítani a lekötéseket. Ha nem fizetsz a számlára be pénzt, de nem is terheled meg a megtakarítási számládat, akkor is 3,5%-ot fizet.


Emellett a most számlanyitók 3.000 Ft-os egyszeri feltöltést kapnak a feltöltős mobiljukra, valamint ingyen jegyet lehet igényelni a Volt Fesztiválra (hetijegy) - még 60 db van.


Internetkártyát is ingyen adnak. És tényleg ingyen van.

2008. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Cibnél azt mondták tavaly, hogy 14 és 18 év között nem lehet náluk számlát nyitni. Ezért nekem a Raiffeisennél van. A számlavezetés minimális (249 Ft), kétszer vehetsz fel ingyen bármelyik bank automatájánál. Van lehetőség netes bankolásra is, azt még nem próbáltam. Szerintem itt megéri, és azt hiszem lehet 14 év alatt is nyitni. OTP-t nem ajánlom, a pénzfelvételnél óriási összegeket nyúlnak le, főleg ha más automatánál veszel fel pénzt.
2008. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!