Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 milliós svájci frank alapú...

10 milliós svájci frank alapú hitelem van. Van 7 millió ft megtakarításom. Ha elfogadják a 180 ft-os végtörlesztést fel tudom venni a maradék pénzt valamelyik bankba? Ti mit csinálnátok, melyik bankba probálkozzak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 21:02
 1/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Amelyikben a jelenlegi hitel van,mondd meg nekik, hogy át szeretnéd váltani forintra 180-as végtörlesztésen!
2011. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem!

Azt mondod Krisztián,hogy a fennmaradt hitelét váltassa át forintra?180-as árfolyamon?Miért ilyet is lehet?

A végtörlesztés nem azt jelenti,hogy egy az egyben vissza fizeti a tartozását,amit 180-as árfolyamon számolnak ki?

2011. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

De, de ha nincs miből megtenni, akkor azt mondták fel lehet rá venni Forint hitelt. Betörleszt 7M-t,amiért nem kérhetnek 1 Ft-ot sem.

Mondjuk én nem törleszteném be teljesen. Hanem a fennmaradó 3-t elnyújtanám ameddig lehet, nem tudom a paramétereket csak nagyságrendileg számolok:

Eddig 10M-ra kell fizetni mondjuk 130e Ft-ot, akkor ezentúl a 3M-ra kb. 40e Ft-ot. Az így felszabadult 70-90 e Ft-ból csinálnék 2 db Fundamentát, amivel 4 év múlva lesz 2,6 M Ft- és szinte vége a hitelnek.


De igen, szerintem van lehetőség egyezkedésre a bankkal, 3M-nál már fel lehet venni szerintem hitelkiváltásra Forintot, de ilyen kevés összegnél már nem érdemes kiváltani, viszont a kérdező arra volt kíváncsi melyik bankba próbálkozzon és erre mondtam, hogy abban amiben a jelenlegi van, mert ott házon belül olcsóbb lesz megoldani, ha rátermettek vagyunk és nem hagyjuk magunkat.

2011. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszod.

És szerinted a teljes összeget is fel lehet majd venni forintban?

Azért kérdezem,mert anyukáméknak is frankos a hitelük.Ha jól tudom 3,5milliót vettek fel,de szabadfelhasználásút.Eddig nincsenek elmaradva a törlesztővel,tudják még fizetni.Csak anyám szeretné ha minden hónapban ugyanannyi lenne a törlesztő és nem kellene aggódnia azon,hogy a köv hónapban vajon mennyi lesz.Ezért kérdezem,hogy így is átlehetne vajon az egészet váltani forintra?

2011. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Bankon belül kell megkérdezni, ha ott nem, akkor meg kell nézni, mekkora a jelzálog fedezete /magyarul mennyit ér a lakás a bank szerint.

Átmegy, ha a meglévő hitel mellé bevállalnának még egy ugyanekkora hitelt, ezért is mondtam a 3M Ft-ra, hogyha 10 van jelenleg rajta, akkor vélhetően, 3-t odaadnak még ,mert még az is kevesebb, mint a jelenlegi 10M

Ha viszont nem elég, akkor egyezkedni kell a bankkal. Nyugodtan be lehet, menni, írni nekik levelet, hogy "T.Ügyfélszolgálati munkatárs! Nem tudjuk fizetni a hitelünket, és erősen elgondolkoztunk azon, hogy átvisszük más pénzintézethez a hitelünket, mi megoldást szeretnénk találni erre a problémára, Önök miben tudnak segíteni?"

kb.

2011. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy ez végtörlesztés, ezért csak akkor használható a 180 os árfolyam, ha a teljes összeget végtörleszted. Saját banknál érdemes érdeklődni a forinthitel után. Viszont!!! Egy fontos dolog. Az ingatlan már jelzáloggal terhelt, ÉS van rajta egy hitel, 10 m értékben. Forinthitelt ugyanerre az ingatlanra úgy adnak csak, legalábbis nekem ezt mondták, hogy ha van elég fizetés és van elég hitelbiztosítási értéke még e felett a lakásnak. Tehát ha 10 m hitel van rajta, és plusz 3-at akarsz akkor felvenni technikailag, akkor a lakás értékéntek kb min 15-17 körül kell lenni. Csak kb -re számoltam, a lényeg, hogy magasabbnak kell lennie, hogy "ráférjen" egy újabbként regisztrált forinthitel. Ez technikai gond lesz a bankoknak szerintem, és nekünk is.
2011. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze később a chf hitel lekerül róla, de az másik kérdés, hogy addig két hitelt akkor hogy tesznek rá, ameddig a másikat törlik. Mert ugye nem átváltás lesz.
2011. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!