Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsön adnék egy ismerősömnek...

Kölcsön adnék egy ismerősömnek, jól ismerem, de mégis bizalmatlan vagyok.200 ezer forintról lenne szó. Milyen papírt írassak vele, amivel nagyjából bebiztosíthatom magam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 11:23
 1/5 anonim válasza:
Közjegyző előtt írjátok meg,így betudod magad biztosítani! ha esetleg nem adná vissza azzal a papírral végrehajtóhoz tudsz majd fordulni.
2011. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kölcsönadási szerződést mindenképp írj.


Én XY kölcsön adok 200 000ft-ot x határidővel Z-nek az alábbi tanúk jelenlétében:

(Itt legyen 2 tanú adatokkal)


Aláírások, Dátum


A tanúk azért fontosak mert ha később polgári perre menne a dolog akkor őket meg fogják kérdezni. Bár ne ez történjen, mert az évekig is tart.

Én amúgy lehet kérnék valami értéket a kp-ért amit majd visszaadok, ha meg nem adja a pénzt azzal kártalanítani tudod magad. Ezt is bele lehet írni a szerződésbe akár.

2011. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A neten kereshetsz kölcsön szerződés mintákat. Pl Google: "kölcsön szerződés minta".
2011. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még barátnak sem adok kölcsön. Aki csak ismerős, annak semmiképpen! Ha a bankok nem adnak neki, annak oka van. Ezért akar haveri kölcsönt...

Ismerettségi körömben többen jártak így.

Egy hölgyismerősöm is elment az akkori pasijának kezességet vállalni - most ő tejel a bankoknak, mert az expasija fizetésképtelen lett.

A szerelem véget ért, de a pénzügyi kötelék megmaradt.

Szerintem ne adj kölcsön!

2011. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írjatok egy adásvételit is a kocsijáról, házáról, akármijéről, ami akkor lép életbe, ha nem fizeti vissza a kölcsönt.

Ügyvéd előtt, hogy ne lehessen belekötni.

Amúgy én sem adnék senkinek.

Üzletben nincs barátság.

2011. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!