Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A magyar kormány miért nem...

A magyar kormány miért nem hoz létre egy állami hitelbankot?

Figyelt kérdés

Avagy hallottam hogy minden országnak van egy törvénye a bakokkal kapcsolatban, hogy ha a bank a saját tőkéjéből ad kölcsön valakinek mondjuk 100 ft-ot, akkor annak egy bizonyos részét már úgy kezelheti, mint pénzt, ami nem létezik, de abból további kölcsönöket nyújthat, pl.: a második embernek már csak 90ft-ot, a harmadiknak 78ft-ot, stb. Ha ez így van, akkor a magyar állam miért nem tud létrehozni egy magyar állami hitelbankot? Az egész éves költségvetését mondjuk előre úgy mond 'látatlanban' beleadná, majd a bank megadná az államadósságot belőle külföldre és az állam a banknak tartozna. Ezután a bank finanszírozná az államot, amíg az vissza nem fizetné az ÁLLAMI banknak a hitelt. A törvény értelmében pedig mondjuk a devizahiteleseknek nyújtana további kölcsönöket, amivel ők kiválthatnák a devizahitelüket, ugye hogy ha már mondjuk egy egyszeri visszafizetés után a magyar fizetőeszköz hirtelen megerősödne, mert a bank ugye forintot venne. Továbbá még különböző magyar érdekeltségű és tulajdonú autógyárat, gyógyszergyárat, malmot, cukorgyárat, infrastruktúrát, stb.-t építenének belőle. A bank tőkeerős lenne, az állam magának tartozna és a banknak lenne bevétele a sok hitelkihelyezés után.


Kérek minden f@szfejt, aki azzal kezdené, hogy úristen, vagy ilyen hülyét, hogy hozzá se szóljon, hanem értelmes hozzászólásokat kérek, aki meg tudja nekem magyarázni hogy ez miért ne működne. Ha akár egy oldalnyi magyarázata van, azt is elolvasom és szívesen veszem. És hogy mi is tulajdonképpen ez a törvény, mert tudom, hogy van egy ilyen, csak azt nem hogy mi ez. Köszönöm!


2011. szept. 15. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Elértéktelenedne a forint éppen úgy, ahogy annakidején a pengő. Az így forgalomba került pénz mögött ugyanis semmilyen fedezet nem lenne. Senki nem venne forintot, sőt mindenki igyekezne megszabadulni tőle, ugyanis nem tudna fizikálisan pénzhez jutni, mivel a valóságban nem létezne az a pénz csak papíron.
2011. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem így nem teljesen igaz. Most is a pénznek nagy része csak papíron létezik. Nézd meg "A pénz, mint adósság" című dokumentumfilmet.
2011. szept. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felcsaptal egy konyvet, es kiemeltel belole par mondatot a banki penzteremtesrol. Nem, ez nem egeszen igy mukodik, tovabb is olvashatnal! Az allamnak raadasul alapbol lehetosege lenne korlatlan mennyisegu penzt nyomtatnia az MNB-n keresztul, de nem er vele semmit az allamadossag szempontjabol, mert annak nagy resze kulso eladosodottsag, es nem Forintban van.
2011. szept. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, eddig normális válaszok jöttek. Az utolsó válaszolónak: nem csaptam fel semmi könyvet. Egyszerűen hallottam erről a dologról és ez átfutott a fejemen.

Amúgy a fedezetnek aranynak kell lennie? Csak azért, mert tudtommal a világon nincs annyi arany, amennyi hitel ki lett helyezve és ha egy bank megszorul, akkor tudtommal valami világbank segíti ki átmenetileg arannyal. De a pénz tényleg papíron létezik és a pénz mint adósság című dokumentumfilm is jó. Elhiszem, hogy nem ilyen egyszerű pénzt termelni, mitöbb, ennyi nyersanyaggal, amivel magyarország rendelkezik, illetve ilyen hozzáállással, pénzherdálással örüljünk, hogy egyáltalán van még mit elkölteni, de azért mégis, ha külföldi devizában vagyunk eladósodva, akkor miért nem lehet ezt átváltani forintra? És ha sok forintot vennénk és devizát adnánk vissza, akkor a forint miért értéktelenedne el?

2011. szept. 16. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!