Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikortól vezetik be a 180-os...

Mikortól vezetik be a 180-os végtörlesztési lehetőséget?

Figyelt kérdés
Azt már tudjuk, hogy csak dec. 31-ig lehet igényelni, de mikortól? Sokszor hallgatom a híreket, de csak homályosan infók vannak. Már OV bejelentette, meg a kormány elfogadta, de még a parlamentnek meg kell szavazni?
2011. szept. 16. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nincs jogszabály elfogadva, így nem lehet tudni, bár én erősen sanszosnak tartom, hogy az AB elkaszálja, de ha ők nem is, az EU szinte tuti.
2011. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem lesz ebből semmi.Próbálnak kibúvókat keresni és egyre csak szűkítik a kört,hogy minél több embert kizárhassanak.

Most limitálják a hitelösszeg felső határát,amit 5 és 10 mft közé akarnak meghatározni.

Szinte nem lesz ember aki megfelel minden kritériumnak.Eddig én is reménykedtem.Már nem.

Mivel már kimondták az elképzelést visszalépni nem tudnak(s.g.et nem csinálhatnak a szájukból),de mindenkit ilyen-olyan megkötéssel ki tudnak zárni.

2011. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most már megszavazta a Parlament is, de semmit nem találok róla, hogy mikortól lehet igényelni a bankoknál? Még várni kell valamire? Szeretnék minél előbb túl lenni rajta!
2011. szept. 21. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A hírek alapján, ha jól számolom, akkor októbertől elvileg már lehet menni a bankba (az elképzelések szerint).

A sok kritériumon kívül azonban még az elengedett követelésen nem tiszta, hogy lesz-e szja és illetékfizetés. Ha lesz, akkor az még plusz csomó pénz. Forinthitellel való rendezésre pedig nagyon kicsi esély van szerintem, főleg azért, mert általában az ingatlanokon már van egy bejegyzett jelzálog, hitelösszeg, ami él, főleg technikailag lesz gond. Hogyan lehet újra terhelni egy forinthitellel, amíg a másik hitel él még rajta?

2011. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!