Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bírósági végrehajtónak...

Egy bírósági végrehajtónak hol kell meghirdetnie az árveréseket?

Figyelt kérdés

Árverésre kiírt ingatlanokat hol lehet megnézni? Az arveres.apeh.hu -n csak az adótartozások miatt elrendelt végrehajtások vannak.

Na és milyen határidők lehetnek? A tulajdoni lapon szeptember 15-én jegyezték be a végrehajtási jogot. Mikorra várható az árverés?


2011. szept. 26. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A végrehajtó értesít az árverés időpontjáról és a helyéről. Meghirdeti az irodájában,néha az önkormányzatnál,vagy akár a napilapokban is.
2011. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a tulajdonos. Én meg szerettem volna vásárolni, de sajnos a végrehajtási jog miatt nem tudom a tulajdonostól megvenni (a tartozása az ingatlan értékének sokszorosa). Így engem biztos nem értesítenek.

Honlapja nincs (vagy legalábbis én nem találtam a bírósági végrehajtónak). Az önkormányzat honlapján és a megyei lapban pedig nagyon esetleges, hogy rálelek-e időben a hirdetésre. Nincs szabályozva, hogy hol kötelező meghirdetni?

2011. szept. 30. 05:09
 3/6 anonim válasza:

Az adott település ahol ház/telek megtalálható az önkormányzatnak/polg.mesternek tudnia kell,hogy a településen melyik ingatlan lesz árverezve.

Bírósági végrehajtónak értesítenie kell mikor kiírja az árverést.

Ha meg szeretnéd tudni mikor lesz az árverés legegyszerűbb a Földhivatalban betekintést kérni a tulajdoni lapban és ott meg tudják mondani név szerint,hogy az árverésnek jelenleg ki a végrehajtója.

Ezek után egy dolgod marad,felhívni az illetékest és ő minden kérdésedre tud válaszolni.

2011. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyok, de okosabb nem lettem.

Beszéltem a bírósági végrehajtóval, aki NEM TUDTA megmondani, hogy mikorra fogják kiírni az árverést és azt sem mondta meg, hogy hol keressem majd. Ő azt preferálta, hogy a követeléskezelőkkel egyezkedjünk (mármint a tulajdonos egyezkedjen az én vételi ajánlatom birtokában) és így elkerülhető az árverés. Csakhogy én nem akarok többet fizetni (a tartozás pedig LÉNYEGESEN több a vételárnál) a tulajok pedig nagyon csórók, így a követeléskezelővel nehéz lesz tárgyalni.


...meg mostanra már az eladókkal is tele a hócipőm, annyira sunnyognak (kezemben a vételárral az ügyvéd előtt derült csak ki a vh jog bejegyzés, ők meg játszották az elképedtet...). Meg mindenféle furcsa megoldási javaslataik vannak. Nekem most már az lenne a legtisztább, ha megtehetném az árverésen az ajánlatomat, aztán csók.

2011. okt. 1. 04:37
 5/6 anonim válasza:
0%
D*g*lj meg.Egy szegény családot akarsz kitenni a lakásukból hogy te húgy*ért sza*ért megvedd a házukat.Tet*es féreg
2011. dec. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Drága utolsó.

Egy zártkerti ingatlanról van szó. Tehát egy kertről rajta egy fészerről. Amit már évek óta csak a gaz eszi.

Téged a hozzászólásod minősít...

2012. jan. 3. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!