Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet az, hogy a bank...

Hogyan lehet az, hogy a bank 127 Ft-os árfolyamon adott CHF hitelt?

Figyelt kérdés

A minap belenéztem a vaskos hitelszerződésembe, mondom megkeresem már, hogy milyen árfolyamon vettem fel a CHF hitelemet. Nagy nehezen megleltem a sorok között, hogy mennyi CHF volt a hitelem. A felvett forint összeget tehát elosztottam ezzel az összeggel, és majdnem hanyatt estem, amikor kijött, hogy 127 Ft-al. Azóta megnéztem az árfolyamokat és legalacsonyabban 145 Ft volt a CHF.

Kérdezem én, hogy akkor milyen jogon számolták 127 Ft-al. (Ja és megjegyezném, hogy mikor a hitelt felvettem, az ügyintéző nő azt mondta, hogy egy pár forinttal többel fogják számolni az ingadozás miatt. Ha jól emlékszem 150-et mondott.)


2011. szept. 27. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Eladási-vételi árfolyamok eltérését is megnézted?
2011. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Középárfolyamot néztem. Másoktól hallottam, akik nagyjából akkor vették fel, hogy nekik 145-150 körül volt.

(2008.09.)

2011. szept. 27. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:

"A felvett forint összeget tehát elosztottam ezzel az összeggel"


Szerintem itt hibáztál, mert beleszámoltad a járulékos egyéb költségeket is.


Ne gerjeszd feleslegesen se magadban, se másban a feszültséget, inkább menj el a bankba, és kérdezd meg, hogyan kellene számolnod.

2011. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne benne járulékos egyéb költség!


A kérdést, ezennel visszavonom.


Gerjesztés veszélye áll fenn.

2011. szept. 27. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Mittomén hitelfolyósítási, hitelbírálati meg akármilyen költségeket nem lehet, hogy levontak, ezért kaptál kevesebb forintot, ezért jött ki az alacsony chf árfolyam?


Tehát szerettél volna 15000 Forintot, 150-es árfolyamnál ez 100CHF. De a 15ezerből levontak 2300-at ilyen-olyan címen, ezért kézhez kaptál 12.7ezret, így visszaosztva kijött a 127-es CHF árfolyam.. Nem lehet, hogy ezért?

2011. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2.5M Ft-ot akartam és kaptam. A szerződésben pedig az van, hogy 2.5M Ft azaz 19656 CHF összeggel tartozom.

Lehet, hogy végül csak be kell mennem megint összeveszni velük. Soha nem fogok ezzel a bankal még egyszer semmit üzletelni. Mikor felvettem a pénzt kb 3 hónapot vártam rá, és mikor elkezdtem az ügyintézővel veszekedni - mert nyilvánvaló volt, hogy az Ő hibája - annyit mondott, hogy menjek akkor másik bankhoz ( miután már kb.200e Ft értéket befizettem az elindításhoz) mert Ők nem nagyon szeretik az ilyen kis összegű hiteleket - erre elkezdte mutogatni az előtte lévő mappákat, hogy ez is meg az is 20M-os hitel. Tehát én már nem is számítok ügyfélnek ezek szerint. Na mindegy is!

2011. szept. 28. 07:19
 7/10 anonim ***** válasza:
És az sem lehet, hogy elírta a papíron? Nekem fura, hgoy nem akarsz bemenni ezt megkérdezni, hogy ez mégis hogyan van, de te tudod...
2011. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a bank a szerződéskötés és folyósítás közötti árfolyamingadozásra való tekintettel nagyobb összeget jegyzett be, mint amennyit ténylegesen kifolyósított.

A folyósított összeget tudd meg a banktól.

2011. szept. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a bank nagyobb összeget írt a szerződésbe, mint a valóban felvett hitelnek megfelelő chf! de a tartozásotok nem ennyi :)
2011. okt. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2011. nov. 14. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!