Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy csináltassak bankkártyát?

Hogy csináltassak bankkártyát?

Figyelt kérdés

Nem rég múltam el 18 , és szeretnék csinálni az OTP-nél.

Vannak "csomagok"? Abból ilyet kell választani?

Milyen iratok kellenek hozzá?

Szülőt nem kell vinni ugye?

Mennyit kell fizetni?

Köszi!!


2011. okt. 8. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért OTP, az a legdrágább bank.

elmész, nyitsz egy számlát, kapsz kártyát.

nem kell hozzá szülő,szokd meg,hogy nagykorú vagyy már mindent egyedül intézel

2011. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó, de OTP mindenhol van azért. Amúgy te melyiket ajánlod?
2011. okt. 8. 11:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy OTP mindenhol van, de én sem ajánlom, nagyon lehúzósak. Ha pesti, nagyvárosi vagy, akkor a CIB bankot ajánlom, van egy jó csomagjuk fiataloknak (CIBezz néven keress rá), ez olcsó és sok előnnyel jár amit ki tudsz használni. Az MKB is korrekt.


Az a legjobb, ha bemész egy fiókba, és az ügyintézőt kéred meg, hogy ajánljon valamit. De ha sikerül bankot választani, a honlapján is megnézheted előre, hogy milyen csomagok vannak.


A számlanyitás ingyenes, szülő nem kell hozzá, csak személyi.

2011. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy manapság minden banknál van internetes ügyintézési lehetőség, tehát annyira nem nagy probléma, ha a városodban nincs az adott bank.
2011. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem unicredites van, ott minden ingyenes (számlavezetés,kártya,pénzfelvétel,utalás..)

de akármelyik másik bankhoz mehetsz. Mind olcsóbb mint az OTP. és szerintem minden más bankból is találsz legalább egyet minden kisvárosban is.

És minek a bank? Utalni tudsz a neten, fizetni bárhol fizethetsz a kártyáddal. Max a pénzfelvétel miatt kellene,de plén már alig használok kp-t egyszer vagy kétszer a hónapban felveszek némi pénzt. Úgyis mindenhol kártyával fizetek.

2011. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, miért veszitek el a kedvét az OTP-től. Lehet ti ki vagyok égve, de junior számlák rohadtul nem különböznek sehol. Sőt előnye is van ilyen korban, mert bármi utalás esetén, ha eladott valamit hamarabb kézhez kapja. Mivel sok bank van, sok ügyfelük. Atm-ről nem is beszélve, ha hétvégén szórakozni megy. 50Ft a pénzlevétel, első ingyenes a hónapban. Nincs számlavezetési költség, se éves díj. Boltban ugyanúgy ingyenes mint bárhol a fizetés. Sok online oldal támogatja az otp-vel való fizetést ami ingyenes és egyből elkönyvelik akár határidő utolsó napján. Pl.: Lásd vatera. Van valami alapja is a feltevéseteknek vagy csak tipikus ezt hallottam, én nem teszek valamiről véleményt amit még nem tapasztaltam meg.
2011. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

az otp valóban a legdrágább bank.

Nézzük csak a konkrét számlát ami nekem van. Az unicredit.

Ingenes a számlavezetés, nincs kártyadíj (dombornyomott)nincs ATM díj nem egy hanem az összes pénzfelvételre saját bankban, ingyen utalok a netem,ingyenes a csoportos beszedés....

Mivel dombornyomott kártya a neten is mindenhol fizethetek vele (egyébként sehol nincs előny az OTP kártyának). az utalások másnapra mindenhonnan a számlámon vannak. Még külföldről is 2 nap volt a csúcs amig egy utalás megérkezett.

Nagyon könnyen leköthetem a neten akár 1-3 hónapra is, de büntetés nélkül fel is oldhatom.......

Hidd el, volt nekem is OTP számlám 20 évvel ezelőtt. azóta soha. A gyerekeim nézték az OTP juniort,de sokkal jobb kondíciókat kaptak más banknál.

2011. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen amit leírtál, mind ugyanúgy ingyenes és megtalálható az otp-nél.Sőt a lekötés is illetve az utalás. Kivéve az, hogy saját atm-ből ingyenes. - Na ezt megnézem mennyire kifizetődő, mennyi uni atm van. Ha hirtelen kell pénz az embernek, (általában amikor kell az atm) az ember akkor a lehető legközelebbi atm-et fogja használni. És akkor nézzük a valószínűségszámítást, lehet nem kifizetődőbb.
2011. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

pesten minden sarkon van unicredit.

az OTP-nél nincs 0FT számlavezetés ésnincs 0FT kártyadíj

Ja és a külföldi atm is ingyenes. Ez viszont valóban nagy segítség, ha kint vagyok

2011. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de még mindig egy gyerekről van szó. Szokásuk az embereknek tévedésbe esni, és a maguk szempontjából nézni a dolgokat. Lásd az előbbi, lehúzós otp-s témát. Még mindig mondom, hogy rohadtul mind1 hol van egy junior kártya, mivel mind ugyanezt nyújta. Szimpla üzletpolitika, mert ha nem így lenne mindenki xy-banknál kötné a junior kártyáját, arról nem is beszélve ezek arról szólnak, hogy mikor felnőttek lesznek valójában, saját keresetük lesz oda alapozza a kasszáját. Én csak felvázoltam, hogy milyen előnye van. Mindegyiknek van valami, ezt az egyénnek kel eldönteni, hogy mi neki az előnyösebb és ne helyette döntsünk. Annyiban biztos lehet a kedves kérdező, egyiknél se fogja észrevenni, hogy egyáltalán pénzbe kerül egy kártya mivel junior.
2011. okt. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!