Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálogjog törlése hogyan...

Jelzálogjog törlése hogyan zajlik a Földhivatalban?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az Erste Banktól a törléshez szükséges papírokat, és jövő héten megyek intézni a Földhivatalba. Valaki túl van már ezen? Hogyan kell intézni? Elég, ha leadom a banktól kapott papírokat, vagy nekem is ki kell még töltenem valamit?
2011. okt. 15. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki kell tölteni egy nyomtatványt, amit ott is megkaphatsz a földhivatalban. Van a törlésnek egy díja, ha jól tudom 7000 Ft körül van most, így 22 munkanapra vállalják. Ha sürgősséggel kéred, akkor plusz +10000 Ft, úgy fele időre, 11 munkanapra vállalják. Persze csak akkor ennyi idő, ha nincs előtte elintézetlen széljegy.

A nyomtatványhoz szükséged lesz a helyrajzi számra és nem árt egy meghatalmazás a banktól, hogy intézheted az ügyet (ezért inkább ügyvéd szokta intézni).

2011. okt. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mikor kaptad meg a földhivataltól az értesítést, hogy törölve lett a jelzálogjog?

én is erstétől kapott papírokkal mentem a hivatalba, de már több mint 1 hónapja semmi hírt nem kaptunk.

2012. febr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem. 3 hónapja semmi hír.

Mondjuk a bejegyzés is egy évig tartott annak idején.

2012. febr. 3. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:

amikor beadtam a papírt, azt mondta az ügyintéző, hogy 30 nap. lepecsételte a 2. példányt, hogy átvette dec.19-én, az nálam van.

ha mi csúsztunk volna ki az illeték befizetésénél a határidőből...

2012. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tegnap megkaptuk a levelet! te is?
2012. febr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem. (Én a Budapesti I. számúhoz adtam be)

Jövő héten megyek intézni a másik jelzálogomat, aztán majd lehet ránézek erre is.

2012. febr. 9. 19:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Menet közben törölve lett nekem is. Értesítést nem kaptam róla. Elvileg a bank volt a kérelmező a beadványon, de csak érdekelné a tulajt is, hogy mi van a jelzálogokkal az ingatlanán.

Azért is paráztam kicsit, mert beadáskor az ügyintéző riogatott, hogy ezt széljegy nélkül vissza fogják dobni, mert hiányzik az Ingatlannyilvántartási kérelem első oldala.

De ezek szerint nem kellett.

2012. febr. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!