Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálogjog kérelmezés majd...

Jelzálogjog kérelmezés majd fedezetcsere, amint tető kerül a másik ingatlanra?!

Figyelt kérdés

A férjem testvéréék családi házat építtetnek a saját részükre, melyhez még 12 millió forint szükséges. A gond az, hogy nincsen rá anyagi keretük, így banki hitelhez kell, hogy folyamodjanak. Azonban nekünk már van egy családi házunk, a férjem nevén van, és most azt kérik tőlünk, hogy férjem a mi családi házunkra indítsa el a jelzálogosítást (azért, hogy nekik meglegyen a hitelfedezetük, a mi házunk!). Miután ez megtörtént és a bank folyósítja a pénzt és ők kifizetik a vállalkozót (állítólag 2 héten belül teljesen felépíti a házat) addigra kezdeményezhetjük a fedezetcserét, mellyel az ő ingatlanuk válik majd fedezetté. Mi azonban elzárkózunk az elől, hogy bármilyen okiraton (akár széljegyen) szerepeljen a mi házunkon jelzálogjog (esetleges későbbi pályázati tervek miatt). Sógornőmék azt mondják, hogy csak magát a folyamatot kellene elindítani, hogy megkapják a pénzt, így tudnák fizetni az építkezést, mert ha nincs tető a házukon, akkor nem kapnak rá hitelt. Megmondom őszintén, nekem nagyon ködös ez a dolog és féltem a jövőnket emiatt. Én nagyon ellenzem a dolgot, férjem pedig nagyon segíteni akar rajtuk, a második gyermekük egy hónap múlva születik meg, mi pedig friss házasok vagyunk. Nem szeretném, ha ellehetetlenítenének minket (is) a felelőtlen kijelentéseikkel/tetteikkel. Már ott tartunk, hogy férjem kikérte a földhivatalból a házunk tulajdoni lapját. Ekkor tudtam meg, mik a szándékai vele de addig nem lép, míg nem járunk utána.

Ha magát a folyamatot indíttatják el férjemmel (jelzálogjog a házunkra), akkor ki lehet-e szállni belőle úgy (idő előtt), hogy a fent említett ok ne következzen be?


2011. máj. 4. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

1. hitelt csak akkor adnak, ha be van jegyezve a jelzálog, tehát nem elég "csak elindítani a folyamatot"

2.vehetnek fel hitelt félig kész házra is.

2011. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is így gondolom.

Sajnos nem tudom, hogy milyen típusú hitellel próbálkoznak, ezért fogalmam sincs, miért ezt a megoldást gondolják a legjobb alternatívának.

2011. máj. 4. 19:47
 3/3 A kérdező kommentje:

Férjem váltig állítja, hogy "csak el kell indítani", ezen vitatkozunk...


Én még ilyen "elindításos" hitel folyosításról még nem hallottam... (?!?!)


Úgy érzem csak szépíteni próbálja a helyzetet... de a jogi része nem lesz ilyen szép, az biztos, bármit is mond.

2011. máj. 4. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!