Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki mit gondol és tud ezekről?

Ki mit gondol és tud ezekről?

Figyelt kérdés
Van egy banknál hitelem és fizetem minden hónapban!!!Mi az első lépés a banknak,ha van elmaradásom akkor mit tesznek először?Mi az az összeg amitől behajtónak adják az ügyet?Nem letiltják a fizetésből vagy azt utána teszik?Ki tudja,hogy ez ,hogy történik?
2011. okt. 16. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első,és a második hónapban felszólítást küldenek,levélben és telefonon is. Akár naponta többször is.

Ha már 3 hónap az elmaradásod,akkor felmondják a hiteled,és felszólítanak,hogy kamatokkal együtt X napon belül fizesd ki az egész összeget. Ha nem fizeted ki,akkor átadják egy behajtó cégnek. Ők az összegtől függően vagy a fizetésed tiltják le,vagy ráterhelik a lakásodra,kocsidra stb.,

2011. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első és második hónap felszólítás. Harmadik hónapban felmondják a szerződést és utasítanak az összes elmaradt összeg megfizetésére plusz azok kamattjaira. HA kicsúszol az általuk megadott határidőből (1-2 nappal),de befizeted kapsz egy 15 ezres nagyságrendű csekket, amiért voltak olyan rendesek és újra érvényesítették a szerződést, az ismét fen áll közted és köztük. Valamint küldhetnek 3600 ft értékű csekkeket is "felszólítási díj" gyanánt . Nekem autó hitelem van és én ilyen összegekről kaptam csekket. Nem értem hogy gondolhatják, hogy brahibál minden "jogcímen" küldözgetnek tizenegynéhány ezres csekkeket...számomra egyértelmű lenne, hogy azért késik a barom mert nicns pénze...akkor miért küld még ki plussz befizetni valót...gondolja hogy azt majd időre be tudja fizetni?
2011. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző avgyok!

HA nem sikerült befizetni a megadott határidőre (3. hónap felmondást követően),a kkor tetszés szerint átadhatják egy behajtó cégnek, akik (autóhitelnél) a piros lámpánál kirángathatnak az autóból XD

2011. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2011. okt. 17. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!