Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyéni vállalkozói, tehát...

Egyéni vállalkozói, tehát üzleti bankkártyával lehet-e magáncélra vásárolni? FONTOS!

Figyelt kérdés
Van egy Szlovákiában vezetett bankszámlám, vele két dombornyomott bankkártyám. Ez egy hivatalos, üzleti számla, az APEH felé rendszeresen mennek a számlakivonatok. Lehetséges-e magáncélú vásárlást eszközölni ezekkel a kártyákkal, vagy az már jövedelem kategóriába esik, és pluszban kell adózni utána? A készpénzfelvétellel nincs gond, azt tudom, de hogy vásárolni lehet-e, abban nem vagyok egészen biztos. A könyvelő szerint sem vásárolni, sem átutalni nem lehet céges számláról. Ehhez képest én nemrég eladtam egy dolgot az egyik aukciós site-on, és az illető nekem a vételárat egy céges számláról utalta át. Most akkor hogy is van ez?
2011. okt. 31. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Tekintettel arra, hogy a céges számla költségeit a vállalkozásban elszámolod, arról nem lehet magáncélra vásárolni, le kell venni a kp-t egy ATM-nél, és így megoldható a dolog. Ez alól nem nagyon tudok kivételt, de kérdezd meg a könyvelőt. Max. az a kérdés, hogy be tudod-e bizonyítani egy esetleges APEH-ellenőrzésnél, hogy a vásárolt termékre a vállalkozásodnak volt szüksége.
2011. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudod, igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert szeretnék egy angliai webshopból vásárolni, ahol GBP-ben vonja le a számláról a pénzt, és a szlovák számlám eurós. Nos, a mai, 346 Ft-os közép-GBP árfolyamnál nem szívesen vásárolnék a magyar, lakossági bankkártyámmal, mert ez így brutális lenne. Szerinted mit csináljak? Magyar devizaszámlám is csak cégesben van. Az euró-GBP átváltással sokkal jobban járnék, mint a HUF-EUR-val.
2011. okt. 31. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs jó megoldás (én is csak hangosan ötletelek). Nyiss egy magán EUR szlát és utalj át arra magadnak pénzt mint vállalkozói/tulajdonosi kivétet, vagy számlázz le vmit vki másnak, akinek van EUR szlája. De azért ezt érdemes lenne átbeszélni egy könyvelővel. Nincs igazán jó ötletem. Vagy: keress egy igazán jól váltó helyet, meg vkit, akinek van font számlája, és fizess be rá.

+1: Westend Union (ha az eladó elfogadja). Ebben az esetben mondjuk te ftot fizetsz be és az eladó fontot vesz fel. Mondjuk ez csíkos...

2011. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valamit mindenképpen kitalálok, mert e pillanatban már 355 Ft felett jár a font középárfolyama. Úristen, mi lesz itt, a dollár már 220 felett... Több, mint 400 GBP-s netes rendelésem lenne, ez egy 20 Ft-tal olcsóbb GBP árfolyam esetén (amennyi múlt héten volt) már legalább 8000 Ft megtakarítás lenne. Nem tudom, mi a fenét csináljak. Elegem van már ebből a brutálisan gyenge, semmit sem érő forintból!
2011. okt. 31. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!