Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi megy tönkre előbb? Az Euro...

Mi megy tönkre előbb? Az Euro vagy a Forint? Hol tartsam a pénzem?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarításom bankban.

Euroban legyen bent, vagy Forintban?

Valószínűleg mindkét pénznem bedől, Az Euro a görögök, portugálok, spanyolok, olaszok miatt, a Forint meg azért mert csak!

De mégis, melyik éli túl a másikat?

Melyikben legyen a pénzem?


2011. nov. 2. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne a bankban tartsd! Vannak olyan befektetések amik képesek a banki hozam sokszorosára, havi(!) 8-20%-ot hoznak!
2011. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Havi 8-20%? Az tuti kamu. De sorold fel, hogy mik ezek, hogy utánanézhessünk.
2011. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kamu. Ha nem hiszed adj privátba emailt és átküldöm a cég brossúráját, elérhetőségét, stb

Én is náluk tartom a pénzem, és szépen hozzák a profitokat.

3 féle számlacsomag van:

Conservativus (alacsony kockázat)

Mediocritas (Közepes kockázat)

Agressor (Magas kockázat)

Az első olyan 7-10% -ot hoz havonta

a második 20-30% -ot

A harmadik 40% fölött

2011. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A helyedben aranyat vásárolnék, az mindig tartja az értékét, sőt nagyon megy fel az ára. Szerintem a legjobb befektetés, és nincs kamatadó stb.
2011. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az ügynökre ne hallgass(ki kellene tiltani az ilyeneket), ha bankbetétnél magasabb hozamot akarsz, akkor abban minden esetben kockázat is van. Pl. a 40%-os biztosan kamu, az a legjobb forgatókönyvre vonatkozhat, és esély van ugyanekkora bukásra is. Nem, nem ismerem ezeket a konkrét befektetéseket, de ez olyan szintű hozam, amit nagy kockázat nélkül nem lehet elérni.


Ha már nagy kockázatú befektetésekről van szó, akkor én a hazai abszolút hozamú alapokat mondanám, amelyek piaci helyzettől függően spekulálhatnak, így pl. eső részvénypiacon shortolnak. Náluk nagyban múlik az alapkezelő rátermettségén a siker. Ilyen pl. a Citadella, Vakmajom, OTP Supra, de ide sorolom a Plotinust(ez részvény, de olyasmi mint egy alap, és ugyanaz az "alapkezelője", mint a Citadelláé) és a Nyilasi alapot is(kockázatos zártvégű alap, már csak tőzsdén vásárolható, ha van eladó. De hangsúlyozom, ezekkel hatalmasat is lehet bukni, jó esetben viszont többet hozhatnak, mint a bankbetét, pl. Citadella indulása óta átlag évi 11% eddig, de nyilván a jövő lehet rosszabb is, nem csak jobb vagy ugyanolyan.


És hogy a Ft vagy az euró betét a jobb? Szerintem ezt senki nem tudja megmondani, én személy szerint 320-ig várom az Euró árfolyamot, de akkor mondhatnám azt is, hogy dollár. Viszont az is igaz, hogy ha 320 lesz az euró, akkor a jegybank kamatot emel, és akkor jobb kamatú Ft betétek lesznek. Mivel Ft-ban kapod a fizetésed, abban költekezel, ha nem akarsz kockáztatni, én azt mondom, hogy változó, jegybanki alapkamathoz kötött bankbetét vagy pénzpiaci alap. Ha kockáztatni akarsz, akkor dollár pénzpiaci alap. És esetleg emellett a tőkéd 10-20%-át lehet az általam említett abszolút hozamú alapokba, a lényeg hogy azokba a pénzed nagy részét ne tegyed, mert kockázatosak.

2011. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja és az aranyt propagálókra se hallgass, az ugyanolyan kockázatos befektetési eszköz, mint minden más, az árfolyama a befektetői bizalmon alapul, egyébként inkább kontraindikátora a gazdasági kilátásoknak, hisz válságban erősödik, fellendülésben pang az árfolyama.
2011. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha arra alapozol, hogy be fog dőlni a gazdaság, akkor teljesen mindegy, hogy melyikben van.

Vegyél kis arany tömböt, ilyen szempontból az a legbiztosabb.

2011. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én nem hinnél egy olyan cégnek sem, amelyiknek a nevében benne van a "Captial" szó...
2011. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

19:52


1: Nem vagyok ügynök, csak én ilyen befektetésben tartom a pénzem, és elmondtam mennyit profitálok.


2: A hernyótalpas édes ... kéne kitiltani.


3: A 40% hozam mellett ott van hogy az a legkockázatosabb, de a 10-20% megfelelően biztonságos, azaz hosszútávon átlag 12-15 trade-ként van egy negatív.


És egyébként meg mindenki abban tartja a pénzét ahol akarja, csak elmondtam hogy én ezt találom a legjobbnak, és nem a szomszéd mondta hanem tapasztalat.

2011. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Küldd át a cég nevét, vagy egy tájékoztatót. De akár ide is kirakhatod.
2011. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!