Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvettem a diákhitelt, de...

Lovász Virág kérdése:

Felvettem a diákhitelt, de passziválni szeretném a következő félévet, és ha az intézmény engedi, a hátralévő időt is ebből a félévből, mert állásajánlatot kaptam Ausztriába. Ha passzív féléves vagyok, elkell kezdenem a diákhitel törlesztését?

Figyelt kérdés
a diákhitelt egyösszegben kaptam meg, 200 000 ft-t
2011. nov. 3. 11:35
 1/3 anonim válasza:
13%

Aktuális félévet passzívvá tenni csak rendkívüli esetben lehet, pl súlyos baleset, vagy valami olyan dolog, ami teljesen meggátol az iskolalátogatásban. Meló miatt nem fognak adni.

Törlesztést kezdése már érdekesebb. Amennyire tudom, a DH központnál jelezni kell. hogy státuszod passzívra áll, de te még az intézménnyel jogviszonyban vagy.

A másik lehetőség, hogy szünetelteted a diákhitelt. Fontos, szünetelteted, nem megszünteted, mert akkor viszont el kell kezdeni a payback-et, ráadásul, ha jól tudom, nyolc napon belül egy összegben kamatostul. Szal fasza ez a dijákhitel :)

2011. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tündianya ***** válasza:
Az első munkában töltött évben a minimum összeget kell fizetni, az utána lévő éveknél pedig a fizetésed %-os arányában fizetni kell a részleteket, így mindenképp szüneteltesd a hitelt, mert meló és hitel nem lehet egyszerre. De járj utána a suliban és a diákhitel központot is hívd fel, hogy mi ilyenkor a teendő. Az a legbiztosabb.
2011. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gecci a diákhitel. Én most leszek hajléktalan miatta.
2012. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!