Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebayen vásároltam, paypalon...

Ebayen vásároltam, paypalon keresztül, de nem kaptam meg a megrendelt terméket :/ Hogyan tudnám feljelenteni? Paypaltól kikérhetem az adatait?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az eBay buyer protectionről olvasgass kicsit. Jó esélyed van visszakapni a pénzedet.

Próbáltad közölni az eladóval a helyzetet? Item not received, ezt kéne közölnöd vele.

2011. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Honnan rendeltél és mikor? ìrta az eladó hogy feladta?


mert pl ha az eladó tengerentúli és nem légipostával adta fel akár 4 hónap is lehet a postázási idö.


Mikor USA-ban laktam anyukám mindig küldött csomagot. De egyszer lebeszélte a postás a légipostáról, hogy sokkal olcsobb a sima, és "ugye ez sem gyalog megy, mit gondol hogy viszik?". kb 4 hónap volt mire megkaptam a csomagot. igen hajóval és földön szállították.


van egy barátnöm akinek növére ùj Zélandon lakik. ök szeptemberben küldenek minden évben karácsonyi csomagot így általában december elején megkapják, de volt hogy csak dec végén kapták meg.


De ha az eladó semmit nem írt, akkor ebay és paypal.

2011. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Írtam az eladónak, nem válaszol! Nyitottam paypal disputét, de nem történt semmi és lejárt, már megnyitni sem tudom újra! Angolul meg nem tudok:/ segítsetek légyszi!
2011. nov. 9. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:

sajna az ebay egy idő után elássa az vásárlások adatait, de valahogy elő lehet hozni, hogy nem értékelted még az eladót. ott rányomsz, hogy negatív értékelés, ekkor fel fogja ajánlani, hogy előbb vedd fel a kapcsolatot az eladóval. ezen továbblépsz és bepötyögöd, hogy nem érkezett meg az áru. ekkor a vevővédelem aktiválódik és a support majd utánanéz a dolognak.


arra figyelj, hogy az áru oldalán mennyi idő van feltüntetve, régiónként más és más. de még ez se jelent túl sokat, nekem volt ahol 25-30 munkanapot írtak és 1 hét múlva már a kezemben volt a csomag, meg olyan is, ahol 2 hónap.


az angoltudás problémának a kiküszöbölésére pedig ott a google translate. a megfelelő fordítás eléréséhez fogalmazz tisztán, használj névelőket, alany-állítmány-tárgy formátumú mondatokat használj.

2011. nov. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!