Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jártatok így? Én nagyon...

Jártatok így? Én nagyon rosszul jártam.70. 000 FT-ra volt szükségem.

Figyelt kérdés
Felhívott egy férfi, hogy ad, ha csinálunk szerződést, csináltunk, akkor utaljak neki pénzt, utaltam, ügyvéd díjat (35. 000), felhívom, hogy itt vagyok az ügyvédnél, hát az ügyvéd nincs. Így mi legyen, átutalja ő, ma megyek be a bankba, hogy érkezett e valami. De nem történt utalás sem a kártyámra. Hívom, nem veszi fel. Nekem ma sürgősen kell a 70. 000 Ft, mert be kell fizetnem egy számlát, ha nem bírósági per lesz belőle, már az a 35 is segítség lenne, de nem tudom, hogy hogyan szerezhetném vissza. Mit gondoltok mi a teendő? Esetleg ha valaki ki tud segíteni egy hét múlva megkapom a fizetésem és vissza tudom adni a 70. 000-et. Nem a rosszindulatúkat várom, hanem azokat akik tudnak segíteni, vagy valami ötletet adni, hogy mi tévő legyek.
2011. nov. 16. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Első hallásra nagy belakságot csináltál. Pénzre volt szükséged és még te adtál. Ezt a hiszékenységet használta ki az illető.


Az utalás bizonyítékként megvan, mehet a rendőrségi feljelentés (bár a banki átutalás időtartama lehet 1-2 nap, nem biztos, hogy ma már meg kellett volna érkeznie).

2011. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sose szabad előre pénzt utalni garanciák, szerződés, fedezet nélkül, főleg nem ismeretleneknek. Segíteni sajnos nem tudok, de azért egy feljelentést mindenképp megér az általad leírt eset. Gondolom a bankszámlaszám megvan hová utaltad, vagy ha nincs akkor a bank megmondja.
2011. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megvan a szám,persze!

Voltam bent a banknál és nem volt semmi tranzakció a számommal,szóval nem is indított meg utalást rá.

2011. nov. 16. 13:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy befizetetlen számla miatt nem lesz bírósági per. 1.000.000 alatti követelés esetén fizetési meghagyást kapsz, ekkor a megadott ügyvédi irodát felhívod, részletfizetésben megegyeztek és éled tovább az életed.


Amúgy meg ez akkora átverésnek tűnik, ahogy azt illik. Ilyennek sosem szabad bedőlni.


Az a baj, hogy a követelések behajtási eljárásával kevesen vannak tisztában így az ilyen csalók ilyenkor hülyére keresik magukat.

2011. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj,hogy nekem kell még mindig a 70.000 ezer de sehogy nem tudom előteremteni:(
2011. nov. 16. 14:47
 6/13 A kérdező kommentje:
csak tudjátok én segítséget kértem,ha a családtól ismerősöktől nem tudok.Így most még rosszabb helyzetbe kerültem.Ráadásul ez a pénz kellene az egyenesbe jövéshez,mer 5 hónapig dolgoztam egy cégnek,ahol egyik hónapban sem fizették ki a munkám...És most itt állok,hogy így nyilvánosan kérek.Szomorú
2011. nov. 16. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos arra a pénzre keresztet vethetsz. Elég magas tanulópénz volt :(

Alapszabály: ismeretlennek csak annyi pénzt utalunk/adunk, amennyit nem sajnálunk, ha elveszítünk. Különben is rossz duma, átutalod a pénzt az ügyvédre, aztán odamész az ügyvédhez? Miért nem vitted inkább magaddal kp?

2011. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelige: Lehúztak, most én húznék le valaki mást.


Nem hiszem el, hogy ilyen szellemi fogyatékosok léteznek.


Nem lehet semmi ember, neked kell pénz, és te adsz neki. :D

2011. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha ilyenért feljelentem akkor mi történik?
2011. nov. 16. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Én megkeresném személyesen és kiverném belőle. De gondolom te látatlanba elutaltad a pénzt, bocsi, de csak gratulálni tudok.
2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!