Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Raiffeisennél befektettem...

A Raiffeisennél befektettem bizonyos összeget egy garantált 14%-os hozamú (Univerzum IV. ) alapba. Be kellett mennem a bankba, hogy a hozamot átutalják, viszont nem kaptam meg a 14 %-ot, csak jóval kevesebbet. Más is járt így ezzel a befektetéssel?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 11:03
 1/2 anonim válasza:

ez elég furán hangzik, mért kellett bemenni?... csak azt tudom leírni én eddig hogy intéztem a betét lekötést.


FHB-nál 6 hónapra 200 ezer ft ot kötöttem le 12,5%-ra netbankon. Amikor lejárt a 6 hónap, a kamatot megkaptuk a számlára, de a tőke, azaz a 200 ezer továbbra is lekötve maradt, de már nem az akciós kamattal, telefonálni kellett, hogy a továbbiakban mit akarok vele tenni.


OTP nél, 3 hónapra kötöttem le, 3 hónap után megkaptam a kamatot, és a tőkét is egyből.


Egyébként nem tudom arról tudsz -e, hogy a kamatot 20% kamatadó terheli! tehát a kamat 80%-át kapod csak meg!

Valszeg ez lehet a gond, mert ha garantált hozam, akkor az fixen 14%!

2009. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi, hogy írtál, időközben megoldódott. Visszamentem a bankba, és elmagyarázták. Nem vertek át. Az volt a lényeg, hogy a 14%-ot egy évre hirdetik valami hülye törvény miatt. Ők viszont fél év után fizettek kamatot, így eleve csak 7%, és még ebből levonták a kamatadót.


Azért kellett bemennem amúgy, mert nem a folyószámlámra utalják a kamatot, hanem a értékpapírszámlámra, és ahhoz, hogy áttegyék, be kell menni.

2009. jún. 17. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!