Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az hogy utalom a...

Miért van az hogy utalom a törlesztőt a diákhitelemre, de azt látom, hogy havonta a törlesztésnek megfelelő értékkel csak nő a tartozás?

Figyelt kérdés

bővebben kifejtve:

tavaly ősszel felvettem, családi okok miatt...nem magamnak, nekem nem lett volna rá szükségem.

januárban kiiratkoztam, áprilisban jött is a papír, hogy fizessem. idén szeptembertől másik szakon tanulok tovább...

szeptemberig nem fizettük, mert apum vmiért nem tudta rárakni a számlájára, az utalást...akkor végre sikerült. szeptemberben egy összegben, az addig felhalmozott kb 17 ezres tartozásból 10et elutaltunk, októberben is 10ezer utalódott...novembertől visszatettük 5ezerre. ezek után kapom az sms értesítéseket, meg a telefon hívásokat, hogy törlesszek, mert a gép azt jelzi nekik, hogy eddig nem fizettem be semmit...

a hitelt nem apukám számlájára vettem fel...lehet az a probléma, hogy nem a saját számlámról megy a pénz? de a közlemény rovatban feltüntettük az adataim, és a szerződés számom vagy mim...

most akkor ilyenkor mivan? O.o

mivel most is még egyetemre járok, nem lehetséges a fizetés szüneteltetése?


2011. nov. 24. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ügyintézőhöz kell menni a befizetést igazoló papírokkal, és tisztázni a dolgot.

Remélem, megvannak!

2011. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is az ügyintézőt javaslom. Viszont az is előfordulhat, hogy rosszhelyre utaltok, vagy a 17 helyett ha jólértettem 10-et küldetek, akkor meg a maradék kamotazhat.
2011. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges a fizetés szüneteltetése. A honlapjukról töltsd le a megfelelő nyilatkozatot, töltsd ki és küld be postán.

De a tartozást rendezd le.

2011. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
áhh értem köszike a segítséget, a befizetést igazoló dolgok meg nemtudom megvannak e mert netről utalunk már jó ideje, és nemtom h apum számláján látszik e a dolog...az viszont kizárt h rossz számlára utalnánk, mert a fizetési értesítőről kopiztuk be. és azt se hiszem h a 17kból elutalt 10k után fennmaradó 7knak közel 15k lenne a kamata :S de ezt a fizetés szüneteltetése témát megnézem :)
2011. dec. 6. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!