Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több banknál van hitelem,...

Rudynho77 kérdése:

Több banknál van hitelem, sajnos már nem tudom fizetni őket. Az egyiket eladta a bank egy végrehajtó cégnek, aki azzal fenyegetőzik, hogy lecsukat mert más banknál is van hitelem és eltitkoltam amikor felvettem a tőbbitől. Megteheti?

Figyelt kérdés
Van munkahelyem,miért nem tiltja le onnan amennyit akar.A válasza erre az volt,hogy neki az semmi.
2011. nov. 25. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha hamisan nyilatkoztál a hitel felvételénél akkor bepróbálkozhat egy büntető eljárással. De ez csak addig jó kártya, amíg nem teszi meg. Ha megteszi, ő nem nyer vele semmit és nem tudja visszacsinálni.
2011. nov. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is ugy van, ahoyg az elso irta!


"azzal fenyegetőzik, hogy lecsukat mert más banknál is van hitelem és eltitkoltam amikor felvettem a tőbbitől"


Nézd, ez egy vegrehajto ceg, mindent bevet, hogy elérje, hogy önként fizess.

Ahogy fogalmaztal is: fenyegetőzik. De nem tesz semmit!

MÉG.


Azt Te tudod, hogy a banknak adtál-e hamis nyilatkozatot irasban, vagy van-e hangfelvetel a kijelentesedrol, hoyg nincs mashol hiteled.

2011. nov. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Van munkahelyem,miért nem tiltja le onnan amennyit akar.A válasza erre az volt,hogy neki az semmi."


Ez is fenyegetes.

Nem tudom, mi lesz ennek a vege.

Szerintem mielott eljonne a vegkifejlet, beomlik az egesz gazdasagi rendszer. Kettészakad a tarsadalom fizetőképtelen adósokra és hiába követelőző követelőkre.

2011. nov. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én lennék a legboldogabb ha tudnám rendesen fizetni a hiteleimet.de ez az illető már szinte zaklatás szintjén naponta követeli,hogy fizessek 20000ft-okat azonnal.
2011. nov. 25. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
amúgy ezek a behajtók nagyon röhejesek.. telenornál volt 50ezer tartozásom, erre kiküldött egy csekket behajtó, hogy 65.000, HOLNAP. mintha 10ből 9 embernek ez teljessíthető lenne.. mi sem természetesebb.. közben még a telenorral a vitám folyt... namindegy, azóta részletekben kinyögtem, már csak az utolsó van, amivel késtem már 5 napot, de szarok rá, nincs munkám, már csak 10.000 forinttal lógok összvissza, ha lesz pénzem befizetem.
2011. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az nem végrehajtó cég, hanem behajtó. Végrehajtó egy bírósági megbízott. Ha az jön, akkor van okod komolyan aggódni. Illetve ha valóban hamisan nyilatkoztál, abból azért lehet baj így is.


Azért nem tiltja le, mert ahhoz meg kellene indítania a hivatalos eljárást, és egyszerűbb fenyegetőzni.

2011. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jo, de elobb megiscsak tudni kene, hogy valoban nyilatkozott-e hamisan. Mert ha nem, akkor nem áll meg a bíróságon ez a követelés.

Ha tett hamis nyilatkozatot, akkor megállhat, és akkor végrehajtonak adják ki az ügyet. Aki eloszor a jovedelembol tiltja le, ha abbol nem lehet, akkor jonnek az ingosagok.

2011. nov. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pénzbeli követelés és a hamis nyilatkozat két külön dolog. Ha nemfizetés miatt lett felmondva a szerződés (márpedig a kérdező ezt állítja), akkor az minden további nélkül kiadható végrehajtásra. Erre még nem került sor, csak egy behajtással foglalkozó cég fenyegetőzik, de semmi akadálya, hogy kiadja bírósági végrehajtásra a követelést. Ha az adós nem vitatja annak jogosultságát, akkor per sem lesz.

A hamis nyilatkozat viszont magánokirathamisítás. Nyilván nem figyelmen kívül hagyható aduász a hitelező kezében, ha büntetőperrel tud fenyegetni. Más kérdés, hogy tényleg igaz-e, és honnan tudja egyáltalán.

2011. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!