Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel fogják mondani a a személy...

Fel fogják mondani a a személyi hitelem, nincs semmi a nevemen, a szüleimmel élek, egy hiteles autóm van amit rendesen fizetek. Mit csinálhat a bank vagy a végrehajtó?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Még elég sok év az, mire behajtásra kerül a dolog, mert bíróságon fizetési meghagyást kell szereznie a banknak, vagy a behajtónak.

Ha nincs semmi a neveden, akkor először végignézik a bankokat, hol van számlád és ha van, akkor onnan szedik le apránként. Ha nincs számlád, de van bejelentett munkahelyed, akkor közvetlenül a munkáltatódtól követelik. Ha jól tudom az összes jövedelmed maximum 30%-át vonhatják havonta addig, amíg rendezésre nem kerül a teljes összeg.

Viszont a restanciád akár a duplájára is nőhet, mert a behajtási költség, ügyvéd megdobja az alap tőkéd.

2011. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

A bank eladja a tartozást egy faktoring cégnek (behajtók), majd azok járnak a nyakadra. Természetesen a tartozásod hatványozódni fog!

Ha megunják akkor következik a bíróság, és a végrehajtó. A végrehajtó kimegy a lakcímedre, és ott foglalás alá vesz néhány dolgot, persze nem érdekli, hogy kié a cucc! (Egyik barátomnál foglalás alá vették az egyik munkása autóját is mert épp ott állt náluk!)


Persze mire végrehajtásra kerül a dolog sokszor eltelik néhány év, én 10 év után fizettem ki a Matávos tartozásomat, és már a harmadik faktoring cégnél volt. Persze lealkudtam náluk, és csak a törzstőkét fizettem, azt is részletekben.

2011. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,remélem nem lesz semmi komoly ügy belőle.Soha többet hitel,jó tanulópénz :-(
2011. jan. 1. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj elé menni az eseményeknek. Menj be a bankba, mond hogy te szeretnéd rendezni de most nem megy. Javasold hogy keressetek közösen valami megoldást. Talán sikerül. Sok szerencsét.
2011. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondoltam!Ezt fogom tenni köszönöm a segítséget!
2011. jan. 2. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!