Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 paypal számla között lehet...

Papaguy kérdése:

2 paypal számla között lehet átutalni?

Figyelt kérdés

Adott 2 paypal számla. Egyiknél regisztrálva és megerősítve is van egy bankszámla. Létrehozhatok egy másik paypal számlát, ahova nem adok meg bankszámlát? Az első számláról lenne feltöltve, ha lehetséges az, hogy ne kelljen megadni hozzá bankszámlát. Illetve visszautalni is lehet így? Illetve több paypal számlát lehet kötni 1 valód, például OTP-s bankszámlához?

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 25. 01:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Két Paypal számla között lehet simán pénzt küldeni.

A másik kérdésedre nem tudom a választ.

2011. nov. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ennek mi értelme lenne?
2011. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért kéne tudnom, hogy több paypalt lehet-e 1 számlához kötni, mert akkor nem kéne több külön OTP-s vagy bármilyen folyószámlát nyitni, hanem 1 helyre jönne be az összes pénz. Mivel lenne benne saját felhasználású paypal, egy kereskedői jellegű is egy webshopnak illetve egy netes pénzszerzős, ahol valamennyi cent/kattintás stb, amit ugyancsak paypalra küldenének. Így könnyebben nyomon lehetne követni a tranzakciókat, hogy melyik utalás kitől, hova, merre stb.
2011. nov. 25. 12:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és ezáltal a kérdés leginkább lényege, hogy a paypalt nem zavarná-e, hogy több saját névre szóló számlám van akár ugyan azon adatokkal. Valamint ha jól tudom kifele nem küldenek rólam információt senkinek, esetleg nevet, de még jobb lenne ha azt sem. Tehát rejtve maradna minden információm a nekem pénzt utaló előtt? Köszönöm!
2011. nov. 25. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:

továbbra sem értem a problémád, bankszámlát nem lehet PP számlához kötni, csak bankkártyát

1 - magáncélú - ehhez magán bankszámlához kapcsolódó kártyára van szükséged v utalsz és akkor a neveden lévő bankszámla kell

2 webshop üzemeltetéshez engedélyek ill. minimum egy egyéni vállalkozás kell, annak meg feltétele a céges/vállalkozói bankszámla - ennek megfelelően, ha a PP számlád business kategóriájú, és az üzletedhez szeretnéd használni, akkor egy céges számlát kell hozzákötnöd

3 ha jól értem, akkor ez egy újabb biznisz, ami újabb vállalkozásban kéne üzemeltetni (ok, értem, hogy adót akarsz csalni vele, de ez nem megy)


a webshop miatt ill a netes/klikkelős adócsalás miatt nem lehet mindhárom tevékenységre azonos bankszámlád, mert a könyvelőd majd szépen felvilágosít róla, hogy a nav seggbe fog kúrni az ilyesmi miatt, a könyvelő meg nem tudja megcsinálni a könyvelést - ez független a pp-től

2011. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bankszámla alatt bankkártyát értettem, mivel 1 bankkártya = 1 számla, de sztem értjük egymást.

Adócsalásról nincs itt szó, semmi ilyesmiben nem agyalok! A webshopos paypalt legfeljebb külön bankkártyával intézem. A 3. pedig nem egy saját biznisz, hanem én kattintgatnék és azért szépen kapnám az unokáim egyetemére a zöldhasúakat.

Tehát akkor a magán illetve a klikkelős paypal lenne egy OTP-s számlára/kártyára utalva.

2011. nov. 25. 13:24
 7/12 anonim ***** válasza:

az 1 bankszámla= 1 bankkártya nem igaz...1 számlához több kártya is kapcsolódhat és nem mindegy, hogy bankszámlaszám vagy bankkártyaszám


a netes klikkelős jövedelemszerzés meg adóköteles - ha nem adózol, az akkor is adócsalás, ha a máltai szeretetszolgálatnak gyűjtesz

2011. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1-2 kérdés még mindig áll azonban: több paypalt lehet 1db bankkártyához csatolni? Paypalon lehet úgy regelni, hogy bankkártyát nem adok meg hozzá? Így nem lehetne kártyára kikérni a pénzt, de lehetne másik paypalra utalni?
2011. nov. 25. 15:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet bankszámlaszámot is csatolni a PP-hez. Nekem pl nem fogadja el a bankártyaszámom, de a bankszámlaszámomat hozzá tudtam csatolni.
2011. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a lényeg az lenne, hogy se bankkártya se bankszámla ne tartozzon hozzá. Tehát natúr PP számla és arról utalni egy másikra.
2011. dec. 3. 02:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!