Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lehet a legrosszabb, ami...

Mi lehet a legrosszabb, ami történhet, ha egy banknál van egy kisebb tartozásom, de azt nem szeretném kifizetni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy három évvel ezelőtt nyitottam egy bankszámlaszámot,amit azóta nem használtam, de a számlavezetési költség mára elérte a hétezer ft-ot. Ha ezt most nem tudom kifizetni, megüthetem-e a bokámat, vagy csak nem tudok később ennél a banknál számlaszámot nyitni, amig a tartozást nem rendeztem? Külföldön is felkutathatnak?
2011. nov. 29. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, arra számíthatsz, amire bármilyen más tartozásnál.

Ha közeledik az 5 év a számlanyitástól, akkor majd felszólítanak, hogy fizess, hogy ne évüljön el.

Ha nem fizetsz, majd kiadják követeléskezelőnek, aki ráteszi a saját munkadíját, aztán ha az nem jut veled dűlőre, majd megy végrehajtóhoz, aki megintcsak rátesz vagy 50ezret munkadíjként, az egész meg addig kamatozik, amíg be nem tudják hajtani végül. Előbbutóbb lesz valamid, amit elárverezhetnek, vagy a fizetésedből tilthatnak.

Elévülni soha nem fog, ebben hiába reménykedsz, ez nem ovi.

2011. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legrosszabb az, hogy sokszorosára duzzad az összeg, te meg vered a fejed a falba, hogy nyamvadt 7 ezret nem fizettél ki, amikor 100-200 ezret (behajtótól függ) szednek ki a zsebedből.
2011. nov. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 7000 Ft -ot nem tudsz összeszedni valahonnan. Annyit 1 nap alatt mosogatásból vagy takarításból megkeres az ember. Próbáld meg összeszedni azt a pénzt, nullázd a számládat és szüntesd meg ha nem tudod fizetni a költségeit.

7000 -tal is megütheted a bokádat ahogy az első kommentelő írta. Először a bank fogja küldeni a felszólításokat, utána átadják követelés kezelőnek, ha ők sem jutnak veled dűlőre, akkor vagy megy ügyvédhez vagy egyből kapod a fizetés meghagyást, ugyanis végrehajtási eljárás előtt kötelezi a fizetési meghagyás 1.000.000 Ft alatti követelés esetén.

Ha a fizetési meghagyásra X időn belül nem reagálsz (ez benne lesz a levélben mennyi idő), akkor jogerőre emelkedik az ügy és végrehajtásra kerül. Ez történhet a fizetésed letiltásával, vagy ha nincs fizetésed, akkor az ingó/ingatlan vagyonod lefoglalásával/elárverezésével. Ha se fizetésed, se vagyonod, akkor amint lesz valamid, amin behajthatják a tartozást rögtön keresni fognak. Szóval fizesd be azt a 7000 Ft -ot különben egy ilyen nevetséges összeg miatt bujkálhatsz majd a bank elől.

2011. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!