Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a legrosszabb ami történhet...

Mi a legrosszabb ami történhet velem ha már egyáltalán nem tudom fizetni a hiteleimet?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem feladom mert nem látom értelmét a további kinlódásnak. Eddig egyedül a jelzáloghitelt fizettem rendesen mert március óta sajna a többire nem tellik. Sem villanyszámla sem egyéb ,még ennivaló sem nagyon. Eddig féltettem a házat,de már rájöttem ,hogy a többi hitel miatt mindenképp elfog veszni. Épp itt olvastam pár napja,hogy valakinek ráterheltek az ingatlanjára és ezért szerződést bontottak vele. Erre nekem is jó esélyem van és ezért gondoltam,hogy akkor a háztörlesztőt sem fizetem tovább. Árverezze csak el a bank a többi bank meg várja ki a sorát. A házam annyit sem ér mint a hitel ami rajta van. Na most: ha elárverezik a házam akkor 1 hitel van letudva vagy még annyi sem. A fizetésemből fogják a többit tiltani. De akkor legalább a fele fizum megmarad,igy meg semmi.De vajon meddig vár majd a többi bank a pénzére? Nem kevésről van szó,eltart pár 10 évig mire levonják. Szerintetek ez nem igy működik? Felkötni nem fogom magam mert arra nem fizet a biztosító szóval ez is kilőve. De más utat nem látok: hagyom a francba és legalább nem éhezek.
2009. jún. 15. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a többi cuccod is elárverezhetik. Amid van, mentsd ki, tüntesd el valahova (Tv, vagy bármi) Ha nincs már végrehajtható ingatlanod, ingóságod, tiltják a fizetésedből a maradékot, de amúgy mit tudnának csinálni a bankok? Most állítólag a megszorult lakáshitelesek bérlőként lakhatnak majd tovább az addigi lakásukban, de ez nem tudom mikortól lesz és hogy működik majd.

Addig is próbálj meg az önkormányzattól átmeneti segélyt kérni.

Remélem, javulni fog a helyzeted!

2009. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van egy szobád, amit szabaddá tudsz tenni, és olyan helyen van a lakás, ahol lenne is rá kereslet, esetleg kereshetsz egy albérlőt.
2009. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ma olvastam, hátha hasznos lehet a számodra:

[link]

2009. jún. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk az önkormányzatnak erre nem lesz pénze.Pici faluban lakom és itt 100 ezres tétel is gond nekik:( Köszönöm a hozzászólásokat.
2009. jún. 16. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg eladni a házat, mert akkor tudsz még a legjobban kijönni ebből, addig is kérj fizetési haladékot a banknál. Az hiszem 3 hónap haladékot adnak, az is valami, addig is tudsz gondolkodni. Én megpróbálnám eladni a helyedben, durva de ha őszig kihúzod, tavaszig talán nem rakhatnak ki a házból. Kitartás.
2009. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
NYUGI ÉN MÁR UGYAN EZT CSINÁLOM.. MÁR IGY IS UGY IS FELMOND A BANK MERT UGYSEM ÉREM UTOL MAGAM, AKKOR MEG MINEK ÉHEZEK MAJD LESZ VALAMI.. SOK SIKERT AZÉRT MINDENKI HASONLÓNAK
2009. jún. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!