Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tud tenni egy bank, ha...

Onedin kérdése:

Mit tud tenni egy bank, ha eggyáltalán nem tudom fizetni a hitelkártyám törlesztését?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát rakja rá folyamatosan a tartozásodra a késedelmi kamatot, egy idő után megunja, felmondja a szerződést, és kiadja követeléskezelő cégnek. Azok majd zaklatnak telefonon, fenyegetnek, bunkó módon beszélnek veled, esetleg elmennek a házadhoz, és a szomszédaidnak ujságolják el, hogy mennyi tartozásod van, milyen ember az ilyen, stb. Szóval ilyen pszichikai módszerekkel próbálják elérni, hogy fizess.


Mást ezen kívül jogilag ők nem tehetnek ebben a fázisban, viszont majd felszámolják ők is a költségeiket, ami hozzáadódik a tartozásodhoz, és az is kamatozik tovább.


Aztán majd egyszer azok is megunják, ha nem járnak sikerrel, akkor fizetési meghagyást küldenek, azután kiadják bírósági végrehajtónak, aki megintcsak ráteszi a munkadíját, ami megint tovább kamatozik.


Na, ő már behajthatja rajtad erőszakkal is, rendőrrel bemehet a lakásodba akkor is, ha nem akarod beengedni, ott szinte bármilyen tárgyat lefoglalhat, ha van valami ingatlan a neveden (vagy bármikor lesz, pl. örökölsz), azt elárvereztetheti, a fizetésedből letiltathatja, ha kideríti a bankszámláidat, azt szinte nulláig lepadlóztathatja a tartozás erejéig, stb.

Ha egyelőre semmit nem tud behajtani, akkor vár, majd lesz egyszer valamid, és akkor.

Persze addig is kamatozik tovább az egész.


Ha elég jól elcseszed, akár életed végéig fizethetsz nekik, amiből soha nem fogsz tudni kikeveredni.

2011. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jessus. Dehogyis! Valóban megy rá a kamat, és a késedelmi kamat is. x hónap után felmondják a szerződést, emrt megszegted, ugyebár nem fizeted. Bíróság útra terelik, ha nem tudod kifizetni (mert még ekkor is adnak neked rá esélyt), és ha mégsem, akkor a bíróság letiltja a jövedelmedet. Aztán nem tudsz mit tenni, mert eleve a fizud 33 %-t nem kapod meg, hanem a banknak utalják. Ha nincs jövedelmed, akkor nem tudom mi a menete.
2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit én írtam, az lesz.
2011. dec. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!