Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp Bank árfolyamrögzités....

Otp Bank árfolyamrögzités. Közjegyzői szerődést visszamondhat a bank?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék azzal kapcsoltban ,hogy nekem van egy lakás hitelem az otp banknál,devíza hitel.

Kértem az árfolyamrögzítést az államit,elbírálta a bank megkaptam,voltam a közjegyzőnél megtörtént a szerződés módosítás.3 évig 180forintos árfolyamon történik a hitel törlesztése.

Én elváltam a volt férjemtől,a ház a nevemre került, a volt férjem benne maradt a hitelben mint adós!Én csak adóstársként szerepelek benne!

Rá egy hétre a bankból felhív a nő,közli velem,sajnos csak úgy áll módukban elfogadni a szerződést,hogyha a volt férjem nevére íratom a számlámat, vagy nyíttunk egy számlát a volt férjem nevén amiről a hitel törlesztése fog folyni.Mivel ő a hitelben az adós!

Sajnos ha ez nem történik meg a közjegyzői szerződést amit kötött a bank semmisnek tekinti.


Kérdésem:Ha megkötötte a bank velem a közjegyzői szerződés,miszerint 3 évig 180 forintos árfolyamon törleszthetek,akkor ezt a közjegyzői szerződést semmisnek fogja tekinteni ,mert nem nyíttunk egy számlát a volt férjem nevén amiről a hitel törlesztése történe?


Másik kérdésem:Idáig nem volt gond a banknak kinek a nevén van a számla amiről a hitel törlesztése történik?


2011. nov. 25. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

"benne maradt a hitelben mint adós!Én csak adóstársként szerepelek benne! "


Ez most így most hogy? Adós és adóstárs ugyanazt jeleneti, ha két adós van egyenrangúak, nincs csak. Most benne vagy a hitelben vagy nem? Kié a lakás? Ki adós? Hogy tudott a ház tulajdonost váltani, ha rajta van a jelzálogjog?

A közjegyzői papírt ki írta alá?


Idáig vagyonközösség volt, most már nincs, nyilván ezért nem mindegy kié a számla.

2011. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi azt nem írtam bele két éve váltam el akkor megszüntettük a vagyonközösséget!A ház az én nevemre(volt feleség nevére került).A bank hozzájárult a volt férjem benne maradt a szerződésben mint adós!Én adóstársként szerepelek benne!Akkor nem volt gond a banknak,hogy az én nevemen van a számla ahonnan a hitel törlesztése történik?Ugyanis elváltam tőle nyilván az én nevemen van a számla ..De akkor ez nem volt gond nekik!Azaz a banknak!

Most ,hogy van lehetőség 3 évig 180forintos árfolyamon törleszteni kértem én is a rögzítést,ugyanis ennivalóra alig van pénzünk.

2011. nov. 26. 12:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Véletlen elküldte bocsánat!Folyt:

Bent voltunk a bankba ott is aláírtuk a szerződést!

Majd voltunk a közjegyzőnél ott is aláírtuk a közjegyzői szerződést ,miszerint 180 forintos árfolyamon törleszhetek 3 évig.

Vissza vittem a közjegyzői szerződést a bankba.

Rá egy hétre felhív a nő,nem áll modukban elfogadni a közjegyzői szerződést mivel a számla amiről a hitel törlesztése történik az én nevemen van és én csak adóstársként szerepelek benne!

Csakis kizárólag az adós nevén lehet,vagy írassuk át ez a számlát a volt férjem nevére vagy nyissunk egy másikat amiről a hitel törlesztése történik majd!

2011. nov. 26. 12:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Bank ezek szerint igen is külömbséget tesz ADÓS ÉS ADÓSTÁRS szerint.
2011. nov. 26. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!