Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 500000 ezer forintról van...

Onedin kérdése:

500000 ezer forintról van cetelem hitelkártyám. Lemerítettem teljesen. Kerek 1 éve fizetem, és a legutólsó számlaértesítö mínusz 526000 fr-rol szól . Havi 20 000 ezret fizetek. Lehet ekkora kamat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
simán
2011. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ilyen áruhiteles kártyán van a legnagyobb kamat, akát 4060% is
2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40-60%
2011. nov. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mért ne lehetne?

Jegybanki alapkamat most 6.5%

500000x0,65/12= kb. 27ezer forint

Csak ezt alapul véve, ha te csak 20 ezret fizetsz, akkor havonta 7ezerrel nő a tartozásod.

De valószínűleg ennél is nagyobb a késedelmi kamat.

2011. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez a hülye Auchan-kártyám volt. Életem legjobb döntése volt, hogy megszüntettem....
2011. nov. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hitelkártyáknak valóban 40% feletti kamata is lehet. Minél előbb visszatörleszted, annál hamarabb kiszállhatsz belőle.
2011. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20:31-es szerintem nem jól számoltál... Ha 0,65-tel szorzól az 65%. 6,5% az 0,065.
2011. dec. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van. Minél előbb visszafizeted annál előbb szabadulsz. Én is megbántam, sose csináltatok mégegy hitelkártyát, az egyik legnagyobb biznisz a bankoknak.
2011. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

CETELEM ÁTVERÉS???

Soha nem akartam hitelre venni semmit. Ezt tartottam is. Februárban viszont láttam a euronics-ban egy laptopot, ami 0% áruhitelre elvihető. Mondom na ez jó, hát most legyen.

Nem adok ki egyben annyi pénzt....

Havi 10 ezer nem sok.

Júniusban valahogy csúsztam egy hetet a befizetéssel, ami után elkezdtek nekem küldeni egy Hitelkártya díjat amire azt hittük egyszeri díj merthogy a hitelkártya a fedezet erre az áruhitelre. (ezt később tudtuk meg) Na most azóta a havi díjam mellé még küldenek 5600 ft kártyadíjat...!!!!

Amit nem fizettem be mert totál nem volt világos ezt mire fel küldik, most kiküldték egyben a havi 5600-akat is, hogy fizessem be.

És nem adnak rendes felvilágosítást csak küldözgetnek nekem olyan leveleket hogy én aláírtam a hitelkártya szerződést a laptop vásárláskor. ???

Azaz 50 % os kamattal vettem a laptopot???

Totál nem értem.

Próbáltam hogy kifizetem a fenébe az egész laptopot, ami még hátra van, csak szüntessék be ezt a kártyát hát nem akarok én havi plussz 5600 at fizetni!

Azt írták hogy ha majd mindent kifizettem (a kártyadíjat is!!!) akkor kiküldik mennyi a hátralékom, és akkor kérhetem a kártyaszerződés felbontását!!!

ÁÁÁÁÁ!!!!! gasp hangulatjel

Most az egyik ismerősöm a boltban, ahol vettem, megpróbál nyomozni, (még ő sem látja át tisztán, holott ő ott dolgozik) de már a pumpa megy fel bennem az aljas átverős sunyi pénz-intézetektől...!!!!

Isten óvjon mindenkit ezektől a lehúzós bandáktól!!!

Ha esetleg valakinek van erről infója tapasztalata ne tartsa vissza magát írjon mi a fene folyik itt? (azon kívül hogy megint harcban állok valami setét erővel )

2015. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki nem ért a hitelkártyához, az ne kérjen! Ha okosan használjuk, másfél hónapig tényleg ingyen használható a bank pénze! Egyetlen rákfenéje van: a felhasznált összeget határidőre vissza kell fizetn az utolsó fillérig. Ha ezt nem teszed évi 35-40%.os kamatot kell fizetni. Emellett még egy tanács: hitelkártyával készpénzt felvenni tilos! (Nem tilos, de a kp felvételi díj az összeg 4-7 %-a tehát horror!)
2016. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!