Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bejelentem a banknál a...

Ha bejelentem a banknál a végtörlesztési szándékom pl. december végén és februárban mégsem tudok törleszteni? CIB?

Figyelt kérdés
Akkor mi van ilyen esetben? A bank felmondja a szerződésem vagy mintha misem történt volna tovább fizetem az eddigi CHF alapú hitelemet? Konkrétan a CIB érdekelne, de más bankok is!

2011. dec. 3. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Tegnap kérdeztem a Budapest Bankot, azt mondták, hogy semmi nem történik, megy tovább a hitelfizetésed. De ha hétfőn megigényeled, letelik a 60 nap, nem tudsz fizetni, még egyszer megigényelheted, és február végéig fizethetsz. Aztán ha akkor sem, akkor mintha semmi nem történt volna, sem szerződésfelmondás, sem büntetőkamat, semmi nem lesz.
2011. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, semmi nem történik.

Én is be fogom jelenteni, bár úgy néz ki sehol sem adnak forint hitelt erre a célra.

2011. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 JulesM111 ***** válasza:

Igen, egyetértek előző hozzászólókkal.

Ha nem sikerül végtörleszteni, akkor csak a jogot veszted el a végtörlesztésre a 60. nap után, és ennyi.

Plusz hallottam, hogy akár többször is be lehet adni ezt, és akárhányszor indul a szándék, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

2011. dec. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy megkönnyebbülés.
2011. dec. 4. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdeklődd meg, hogy ha nem tudod kifizetni,biztos még egyszer megigényelheted-e, mert ugye dec.31-ig lehet kérni, és mondjuk február 15-én lejár a 60 nap, akkor már elmúlt dec. 31. Nehogy megszívassanak, mert egyik bankügyintéző ezt mondja, a másik meg azt.
2011. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dec.31-ig kell bejelenteni és az azt követő 60 napon belül befizetni, de most az új csomaggal olyan szigorítás történt, hogy gyakorlatilag 2012. január 31-ig be kell fizetni vagy bemutatni egy hitelígérvényt.
2011. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!