Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apám belenézhet a bankszámlámba?

Apám belenézhet a bankszámlámba?

Figyelt kérdés
OTP junior bankszámla esetében (sima normális számla , netes hozzáféréssel, 18 éves még nem múltam el) ha szeretne a bankban hozzá tud férni az apám a bankszámlámhoz ?
2011. dec. 17. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem tudja a azonosítót jelszót meg ilyeneket akkor nem, amugy a bank szerintem csak a számlatulajdonosnak ad infókat a számládról... hogy nézne ki bemegyek és kikérhetem más valakinek a dolgait még akkor is ha az apám.
2011. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

miben mesterkedsz?

amúgy postán szokott levél érkezni a számlainformációról, hogy hol mennyi pénzt vettél fel.

na azt kibonthatja.

2011. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tudom , de 18 év alatt bankszámlát sem lehet nyitni szülői engedély nélkül. és ott az aláírása meg ilyenek. de úgy hallottam hogy ahhoz külön papír kell de akkor megnyugodtam :') amúgy tudom , nem is hagyom az egyenlegértesítőket itthon , mindenhova magammal viszem azokat .... amúgy inkább az a kérdés hogy ő miben mesterkedik ... egyébként arról van szó hogy 70000 ft már így is kölcsönben van nála és most kitalálta hogy "beleszeretne nézni" a bankszámlámba . és én meg szimplán féltem a pénzemet.... ami az enyém az enyém , saját magam kerestem meg diákmunkákkal és nem akarom, hogy ilyen aljas módon vegyék el tőlem ...

De akkor biztos nem tud hozzáférni ? mert nekem abszolút nem mindegy !

2011. dec. 17. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
biztosat e témában csak a bankban kaphatsz szerintem, menj be huzol egy számot kivárod a sorod és megkérdezed az ott dolgozót akinek kötelessége tájékoztatni ezekről aztán majd megmondja a frankót :)
2011. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shai-Hulud ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a junior számla tulajdonosa a szülő, csak a kezelője a fiatal. Ugyanis csak a szülő a nagykorú, csak ő tehet jogi nyilatkozatot, a fiatal a jog szerint még csak korlátozottan cselekvőképes. Ezért a szülő mint tulajdonos belenézhet a számlába.


De lehet, hogy tévedek, igazítsatok ki...

2011. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
háááát jah, amúgy mostanság úgyis terveztem bemenni a bankba , szóval majd bemegyek és megkérdezem , azért köszönöm az infókat :)
2011. dec. 17. 19:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Még nekünk felnőtteknek sem árt tudni (pláne a gyerekeknek, fiataloknak), hogy a bankkártya a birtokosa nevére szól: ez lakossági bankkártyák esetében magánszemély. <------- ezt tudná nekem vki értelmezni ? (neten találtam nem tudom mit jelent de remélem azt hogy csak én nézhetek bele )
2011. dec. 17. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
A bankkártya tulajdonosa a bank. A használója akinek a nevén van. Más nem használhatja.
2011. dec. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy ne küldjék ki postán a kivonatot. OTP Direkten meg tudsz mindent nézni.
2011. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Valamit tisztázni kellene. Van egy folyószámla, ami ugye kiskorúnak nem lehet, csak a szülő segítségével, és van egy bankkártya, amit viszont csak az használhat, akinek rajta van a neve. A bankkártya egy műanyag darab, ami a folyószámlához van rendelve. Szerintem faterod, ha bemegy a fiókba, és villantja a személyijét, simán kaphat felvilágosítást a számládról, de pl, a bankkártyáddal nem vehet le pénzt, mert az a te nevedre szól.
2011. dec. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!