Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon meglehet-e (és ha igen,...

Vajon meglehet-e (és ha igen, milyen feltételekkel) szűntetni olyan folyószámlát, ami lakáshitellel van terhelve? (CIB számláról van szó)

Figyelt kérdés

Gondoltam arra is, hogy nyitok másik számlát ugyanitt, csakhogy a bank ezt nem ajánlotta fel amikor bementem a kérdéssel, hanem mereven kiüzentek az étkezőből egy "nem"-et. Számomra az lenne a lényeg, hogy a mostani számlám megszűnjön, eltűnjön.

A bank hozzáállását nem értem, ugyanis az állásom és ezzel a rendszeresen átutalt fizetésem nincs többé, csak rajtam fog múlni, hogy ezután is levonható lesz a hitel vagy sem.

Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy nem szívesen enged ki a markából, ha már hitelt adtak nekem 20 évre, de én nem is akarom őket elhagyni, hiszen nyitnék másik számlát és a hitelt átraknám amoda. Ez miért nem jut eszükbe?


2011. dec. 22. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A számlát addig amíg 1 forint tartozásod is van nem tudod megszüntetni.

A szerződésben benne is van,ha jól emlékszem.

Ha megakarod szüntetni,és új számlát akarsz akkor előbb le kell rendezned az összes fennálló tartozásodat-

2011. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a probléma?

A számlának a típusát megváltoztathatod.

2011. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És a típusváltással mi lesz máshogy?

Szeretnék letiltani 1-2 számlabefizetőt, de ez nem megoldható a bank szerint.

2011. dec. 23. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan nincs. Bár nem tiszta, hogy mi az a számlabefizető. Csoportos beszedési megbízás?
2011. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!