Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent pontosan a kedvezmé...

Mit jelent pontosan a kedvezményes kamatozású közalkalmazotti forint hitel a végtörlesztéshez?

Figyelt kérdés

mindenhol csak annyit olvasok,hogy a kormány akciós forint hitelt biztosít a közalkalmazottaknak akik deviza hitelüket végtörleszteni szeretnék.pontosan mennyi kedvezményt adnak?Lehet tudni valamit a feltételekről vagy csak a bank ad tájékoztatót?

köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 26. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi lennék. Már beadtuk a hitelkérelmet az Otp-hez, de ez valószínű kedvezőbb lenne. De senki se tud semmit, s az idő meg szorít!!!
2011. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mi is érdeklődtünk múltkor,de a ft hitel törlesztője 30000 ft-tal több lenne mint a mostani chf hitelünkké,a magas kamatkülönbség miatt.Akkor letettünk róla,de ez most minket is érintene,az idő szorít és csak csüt.tudunk bankba menni.

Na majd kiderül,hátha valaki utána járt itt már.

2011. dec. 27. 10:11
 3/16 anonim válasza:

Ugyan ebbe a cipőben vagyunk és nem tudjuk mit tegyünk. Valaki ha tud valamit írja már meg legyen szives?

Egyébként mi is OTP-sek vagyunk.

2011. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na,én közbe kiderítettem pár dolgot,mivel a munkáltatóm megkapta O.V.levelét,amiben azt írja,hogy dec.30.-ig mindenki adja be a kérelmét a bankjához végtörlesztésre,ezt jelezni kell a munkáltatód és a bank fele is.Nekem most ad a munkáltatóm munkáltatói igazolást,ezzel megyünk csütörtökön az unicredithez,meg az Ő papírjukkal és beadjuk a kérelmet,mert ha nem adom be most dec.30-ig a kérelmet akkor semmiképp nem törleszthetek,de ha esetleg rosszabb ajánlatot kapok,akkor a kérelem még nem kötelez a végtörlesztésre 60 nap alatt elévül.Ezt a bankban mondták.

a levélben még az áll,hogy a kedvezményekről bővebben januárban tájékoztatják a közalkalmazotti munkáltatókat.

szóval konkrétumot sehol se tudnak,de indítsd el a kérelmet,mert tuti jó lesz....Persze attól függ majd kinek,meg mennyire....én bedőlni annyira még nem fogok neki.A kérelmet beadjuk,aztán majd meglátjuk megéri-e.

Itt a konkrét levél egyébként:


[link]

2011. dec. 27. 12:44
 5/16 C.A. válasza:
Én pedig azt szeretném kérdezni, hogy közalkalmazottként O.V. levele alapján milyen nyilatkozatot kell kérni pontosan a munkáltatótól, ami szintén szükséges a banki nyilatkozat mellé?
2011. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Írj a munkáltatódnak egy kérvényt, hogy szeretnél támogatást vagy kedvezményes kamatozású kölcsönt.

Ezt küldd el még az idén!

A banknál jelentsd be, hogy vég törleszteni szeretnél!

A többit januárban tudod csak intézni!

2011. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én a munkáltatómtól egy igazolást kértem,a határozatlan idejű közalkalmazotti munkaviszonyomról.

Kedves utolsó,megírnád,hogy ebbe a kérelembe mit kell pontosan írni a munkáltatóm felé?

köszönöm előre is.

2011. dec. 28. 08:43
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi annyit írtunk, hogy szeretnénk kérni támogatást vagy kedvezményes kamatozású kölcsönt, hogy svájci frank hitelemet ki tudjam fizetni.
2011. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 C.A. válasza:

Én ezt adtam le: Nyilatkozat. Alulírott (név, lakcím, személyes adatok)ezúton nyilatkozom arról, hogy igénybe kívánom venni a kormány által a közszférában dolgozóknak nyújtott kedvezményes kamatozású forinthitelét a jelzálog alapú/lakáscélú devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztéséhez.

Emailen küldtem el a munkáltatómnak, most várom, mi történik januárban.

2011. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
mi ma voltunk a bankba és végül is nem indítottuk el a dolgot,mert ezzel egyidőben a forinthitel kölcsönét is el kellett volna indítanunk,ami így elég rizikós mivel nekünk a támogatás nélkül 30000 ft-tal több lenne a törlesztőnk a mostanihoz képest,és egyáltalán nem biztos,hogy kapunk a kormánytól annyi kedvezményt januárban.Nem kockáztattunk,és egy nap alatt a hitelkérelmet sem tudtuk volna elindítani,amit ha elfogadnak leállítani viszont már nem lehetett volna,ellenben ezzel a kérelemmel.
2011. dec. 29. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!