Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nektek mi a véleményetek mibe...

Kapo1588 kérdése:

Nektek mi a véleményetek mibe érdemes most fektetni a részvénypiacon? Mind a magyar mind az osztrák érdekelne.

Figyelt kérdés
OTP-t pl szerintetetek megéri venni 3200-őn? Régebben egyértelműen rávágtam volna hogy igen de ahogy mostanában látom nagyon ekörül mozog se fel se le.

2011. dec. 27. 07:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Bóvli kategóriába kerültek a magyar államkötvények. Nem követed a híreket?? Ha tőzsdézel, ez fontos.


Én az ERSTE-nél vagyok, de csak mert diák vagyok és így fele a jutalék, meg nincsenek extra díjak. Nincs sok pénzem náluk, ezért nekem ez fontos. Ha nem lenne fontos, a Buda Cash-nél lennék :)

2011. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha ötlet kell pozi nyitáshoz, akkor aranyat sortolj. A tegnap említett pozíciómmal mára 11 % jött össze. :)
2011. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Követem a híreket csak bóvli alatt sok mindent lehet érteni pl a B kategóriás részvényeket is...

Én is az Ersténél vagyok de azért érdeklődöm mert szerintem sok a jutalékuk amit lefölöznek, hátha lenne kedvezőbb cég.

2011. dec. 29. 14:34
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha diák vagy, akkor költségek (jutalék, számlavezetés) szempontjából nincs ennél jobb hely tőzsdézésre. Tudom, mert rendszeresen körbe szoktam nézni cégek és bankok honlapjain. Viszont ERSTE-nél csak magyar, német, osztrák részvényekkel kereskedhetsz, a befektetési hitel, amit kérhetsz 1:5 áttételű. Certifikátokkal persze ennél nagyobb áttételt is elérhetsz (én pl. ezért szeretem őket) és csak 9-17 h-ig kereskedhetsz. Szemben pl. a Buda Cash-el, ahol a nap 24 órájában nyomhatod, ha beteszed a stoppot, nem kell attól félni, hogy reggelre leolvad a számlád. Viszont itt durvább jutalékok vannak pl. részvény vétel (mindegy mennyit veszel) több ezer forint, eladni szintén, ergo, ha kis pénzzel tőzsdézel (1 millió alatt), ekkora jutalékokat nehezen tudsz kigazdálkodni.
2011. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A B kategóriás részvény nem azt jelenti, hogy bóvli, hanem hogy kicsi forgalmú, alacsony likviditású papír, nagyobb árfolyam-elmozdulásokra képes napon belül, ergo kezdő tőzsdézőknek nem ajánlott vacakolni velük.
2011. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
tudom mit jelent a b kategória...:)
2011. dec. 29. 17:39
 17/22 A kérdező kommentje:
nah a sok jós hogy mondta h nem érdemes venni 2800ig bukni fog:D most 3800... még szerencse h akkor vettem
2012. jan. 21. 11:54
 18/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is vettem, bár vettem volna többet. :) Ma már 4 ezer felett is jár. Kérdés, várjak-e az eladással? :)
2012. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
hát tudod sose lehet maximumon eladni és minimumon venni... én sávosan tolom. egy részét eladom most mert egy kis korrekció biztos hogy lesz napokon belül. egy része meg marad mert szerintem egy éven belül visszamegy 5 ezerre.
2012. jan. 27. 05:59
 20/22 anonim ***** válasza:
Köszi! Adtam el belőle tegnap, de nagy részét én is bent hagytam. Ha már másból nem sikerül pénzt csinálnom, ezzel próbálkozom, így gyed mellett.
2012. jan. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!