Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e átváltatnom euróba...

Érdemes-e átváltatnom euróba és osztrák bankba átvinni a pénzem?

Figyelt kérdés

a lényeg az hogy van bankban lekötésem is(az persze alig kamatozik), illetve a kezelési költség elviszi a kamatot a folyószámlán...

mondjuk most eléggé rossz az euró-forint árfolyam,de attól tartok később csak rosszabb lesz. szóval van vkinek tapasztalata ebben, hogy ezt érdemes-e megejtenem most?


válaszokat előre is köszönöm.


2012. jan. 1. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

ez engem is igazán érdekelne, remélem jön válasz, sok!

a magyar szervek (pl: NAV) látják-e az ottani megtakarítást? vagy az "láthatatlan" a számukra?

2012. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a kamatkifizetésekről tudnak persze, abból meg következtethetnek a többire...

he..de én mondjuk azért kérdeztem, mert az itteni helyzet egyre siralmasabb és őszintén szólva, a határon túl nagyobb biztonságban érezném a kis megtakarításomat:)

remélem én is h válaszolnak már.

2012. jan. 4. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

remélem nem gond, hogy megint én írok.

az egy dolog, hogy biztonságban van a megtakarításod, de a jelenlegi 314 körüli euró árfolyam eléggé katasztrofális, valamint az ottani kamat 1,7-8% körüli ami szintén elég gyenge. de az biztos, hogy ott biztonságban van a pénzed.

hogy igaz-e azt nem tudom, de azt olvastam, hogy tizen x ezer euró fölött kell csak nyilatkoznod, hogy miből van a pénz azalatt nem. valamint, hogy az osztrák pénzintézet is levonja a kamatadót, a magyar 16%-ot is, át is utalja Magyarországnak, de nem tünteti fel névelegesen, hogy melyik személy betétéből származik. szóval csak akkor szolgáltatják ki az adataidat, ha valamilyen bűncselekmény gyanúja merülne fel és azzal kapcsolatosan lenne rá szükség.

sajnos nem 100%-osan hiteles forrásból hallottam ezt, így nem tudom hogy igaz-e.

remélhetőleg egy hozzáértő jön :D bár egy noname fórumon, oldalon az ő hitelessége is megkérdőjelezhető :D

2012. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

érdekes, az elmúlt napokban a médiában is egyre több helyen beszélnek erről (sajnos), hogy viszik ki a megtakarításaikat az emberek... az a baj én sztem is szőrnyű az euró-forint árfolyam,szinte semmit nem kapnék érte. komolyan azon gondolkoztam már hogy kiveszem bankból, aztán itthon tartom a pénzt, de ez felejtős, mert mi van ha betörnek vagy bármi...

nyugodtan írjál persze, érdekel minden infó:)

2012. jan. 8. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!