Mit szóltok ahhoz, hogy minden figyelmeztetés nélkül lecsökkentették a folyószámlahitel keretemet?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok itthon a gyerekekkel (3éves, 10 hós) bevételem minimálisan változott ezidő alatt.

3 hónapja automatikusan felemelték, bementem,hogy miért: "mert rendszeres a jövedelmem, ugyanannyi, jó adós vagyok"


oké.

Fel is használtuk.


Havonta a kamatot rajtahagyom, azzal sincs gong.


Ma jön egy sms, hogy 170!!!! e ft-al visszavették.

Holnap jönne a családi, a héten a gyed.

Bementem, hogy mégis hogy van ez.

Ők így döntöttek.

Mi erről a véleményetek????


2012. jan. 2. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A hitel feltételeit a hiteladó szabja meg!
2012. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de egyik napról a másikra???

Miközben semmi nem változott?

Nem túl fair.

2012. jan. 2. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól jártál vele, a folyószámlahitelnek nagyon magas a kamata. A hitelkeret nem ajándék pénz (ezt az "oké. Fel is használtuk." alapján mondom.
2012. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A válság+bank-különadó csökkentette a bankok hitelezhető pénzösszegeit is!
2012. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is ajándék, hiszen kemény kamatot fizetek a pénzért. NEm puszira adták.
2012. jan. 2. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez sajnos joguk van. Nézz utána a szerződésben, a kamat nem előre rögzített, ahoygan a bírálat módja sem. Jogukban áll változtatni. Ez olyasmi, mint az, hogy van egy folyószámla vezetési szerződésed. Ott sem fix évekig (miért is lenne) a számlavezetési díj.


A bankok a náluk lévő betétekből és a kölcsönökből (bankok is vesznek fel kölcsönt más bankoktól) élnek. Ha kevesebb a betét, rosszabbak a bankok közti hitelezés feltételei, netán még kötelezővé is teszik a végtörlesztést és bankadót kell fizetniük, akkor a bank sem bánik bőkezűen az ügyfeleivel.

2012. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
semmit. és te is törődj bele
2012. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem törődtem bele, kötöttünk a bankkal szerződést, havi 30 e ft-tal törlesztem, fél év alatt.
2012. jan. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!