Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig tudom húzni hogy nem...

Meddig tudom húzni hogy nem veszem fel a telefont? Mit tud tenni ilyenkor a bank ellenem?

Figyelt kérdés
Van egy áruhitelem laptopra a Budapest Banknál,és az utolsó havi számlám nincs befizetve mert megszűnt a munkahelyem.Azóta találtam munkát 1-én kezdtem tehát abból majd csak jövő hónap elején lesz pénz.Pár napja elkezdtek hívogatni a banktól és azóta folyamatosan hívnak van hogy este 8-kor is.Én meg nem veszem fel mert ugyse értik meg hogy nem tudom még most kifizetni.Meddig csinálhatom hogy nem veszem fel??? Lesz ennek következménye?
2012. jan. 3. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem örülnek neked, az biztos... Nehogy rosszabbra gondoljanak, mint amilyen a helyzet valójában, és szerződést bontsanak veled! Szerintem vedd fel! Mondd meg, hogy külföldön voltál, azért nem vetted fel, és azért nem tudtad kifizetni. De már itthon vagy, és máris fizetsz, ne aggódjanak!
2012. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj be a bankba és mondd el azt, amit itt leírtál.

Vannak "emberek", akiket a bank azért tart és fizet, hogy a hozzád hasonlóakat zaklassák.

Sokaknál bevállik és inkább kölcsön kérnek máshonnan, csak hogy abbahagyják a hívásokat.


Mellesleg, ha sokáig húznád, úgy is letiltanák a fizetésedből, mert a bank átadja egy behajtó cégnek az ügyet, aki be fogja hajtani előbb-utóbb a pénzt, akár peres úton is.

Tárgyalj velük.

2012. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha tárgyalsz velük, mert így csak tovább mennek majd, és a végén már fújhatod, hiába tudnál fizetni...

Feltételezem viszont, hogy ha megmondod, hogy így jártál, és jövő hónapban visszamenőleg is fizetsz, akkor egy ideig csak békén hagynak.

2012. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont a BB-nél dolgozom (de nem az üzleti részen), és csak annyit tudok mondani, hogy vedd fel. A bankoknak sem jó, ha nem jutnak a pénzükhöz, és jobb, ha közösen kerestek megoldást, mintha rád kényszerítik (mert megtehetik) az ő verziójukat. Szóval vedd fel, mondd el nekik, hogy mi a szituáció, vagy menj be az egyik fiókba, és ott beszélj a tanácsadóval.
2012. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szembenéztem az oroszlánnal,felhívtam őket,határozottan elmondtam mikor tudom befizteni,megértették.Mostmár minden rendben :)
2012. jan. 3. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:

"szembenéztem az oroszlánnal,felhívtam őket"

:D Nagyon örülök neked, és gratulálok! Csináld így az élet más területén is!! Nézz szembe a félelmeiddel, és jó életed lesz!

2012. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!