Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank egy már fél éve nem...

A bank egy már fél éve nem létező számlához tartozó díjat és kezelési költsége (ke) t követel. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Persze fél éven át nem érkezett semmi a banktól, de most jött egy levél a behajtóktól... Kizárt, hogy amikor csak a kedvük tartja, fizessek nekik.
2010. szept. 27. 14:59
 1/5 orsybaba88 ***** válasza:
100%
be kell menned a bankba, és bizonyítani, hogy a számlád már fél éve nem létezik. Vigyél valamilyen papírt, biztos adtak mikor megszüntetted a számlát. Sajnos némely bank bogáncs módjára tud viselkedni...
2010. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi pontosan így jártunk..Én reklamáltam,és a válasz az volt,hogy ha tartozás van a számlán addig nincs megszüntetve a számla..így a csak ketyeg az óra..Erre én,rá kérdeztem,hogyha nem szűnt meg a számla akkor 4 évig miért nem jött számlavezetési díj?? Nos erre még nem kaptam választ,csak azt,hogy fizessek!!

Sajnos utána néztem ,hogy mitől lehetett tartozásom,és kiderült,és amikor volt havi befizetni valóm,az utolsó befizetés pár napot csúszott,és ennek a késedelmi kamata volt a hiány..Ami miatt most szívok..Elég felháborítónak tartom,hogy évekig nem jött számlalevél,év végi egyenlet értesítő,mert megvárták míg 20.000 forint lesz a tartozás..Ennyiért már érdemes szórakozniuk..

Elképzelhető,hogy te is valami ilyesmi hibába estél,és most ennek az árát követelik..Reklamálj,hogy mutassák meg ,miért is tartozol..

2010. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:10 vagyok


Még valamit.Ha megszüntetted a számládat akkor kell lenned a számlamegszüntető iratnak amit helyben alá kellett írnod.. Azt vidd be,mert evvel igazolod,hogy közös megegyezéssel szűnt meg a számla..

2010. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszüntetted a számlát, akkor arról van papírod, azt bemutatod és nem kell semmit fizetned.

Ha csak egyszerűen nem volt pénzmozgás a számlán, de nem szüntetted meg hivatalosan, akkor bizony ki kell fizetned.

2010. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bocipók ***** válasza:

Amikor én bementem a bankhoz személyesen, hogy szeretném a folyószámlámat végleg megszüntetni, akkor eleve megnézték, hogy van-e rajta tartozás.

Mivel nem volt, alá kellett írni a szerződés-felbontást, melyből kaptam egy példányt (persze a megszüntetésért is kellett valamennyit fizetni)

A számlán lévő maradék összeget, pedig a pénztárban kifizették kp-ban.

Mindent egybevéve tuti kellett, hogy kapj valami papírt, ezzel igazolod, hogy ha akkor nem szóltak, hogy tartozásod van, akkor most nem pampoghatnak.

2010. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!