Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fenyegető sms nem tudni kitől?

Fenyegető sms nem tudni kitől?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán fenyegető sms-t kaptam, hogy jogi útra terelnének valamit, de nem írja, hogy micsodát és alá sem írta az illető/behajtó cég. Semmi egyéb nincs közölve, csak a fenyegetés, meg számok a végén (gondolom iktató szám). Próbáltam visszahívni a számot melyről az sms érkezett, de ki volt kapcsolva. Most mi tévő legyek, nem tudom miről lehet szó, semmi levelet nem is kaptam csak ezt az egy sms-t. Valaki hasonló helyzetben?
2012. jan. 5. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
gondold végig, hogy milyen hitellel vagy elmaradva, nyilván onnan küldték az sms-t. A telefonszám sokszor nem visszahívható, általában számítógépes programmal küldik.
2012. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy kamu, vagy maffia.
2012. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én azt értem... de miért nem hívnak fel, vagy küldenek levelet???? Egyiket se kaptam. egy t-mobilos elmaradásom van, de nyilván ők értesítenének normálisan, hiszen tudják a címem. Ha ilyen jellegű sms-t küldenek nem számítanak visszahívásra vagy micsoda??? És oda sem írja, hogy ez vagyok, kérem vegye fel a kapcsolatot irodánkkal vagy valami...ez vicc...tiszta ideg lettem, hogy mibe keveredtem..
2012. jan. 5. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Küldtélmár be bármilyen szolgáltatóhoz akár magadnak, akár másnak mérőóra-állást? Vagy hívtad/más mondott be a telefonodról?
2012. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem soha... Nincs a nevemen semmi közmű, se lakás. Albérletben lakom. De már sokadjára próbálom hívni a számot amiről jött az sms, de ki van kapcsolva.
2012. jan. 5. 19:29
 6/10 anonim válasza:

Én is kaptam ma este fél hétkor egy ilyet.Neked is névreszólóan ment?Nekünk is ilyen fenyegető jogi szöveg volt benne,és erről a számról jött:06707060233.Neked?

Írj már légyszi!!!Milyen csalás lehet ez?Mi is hivogattuk a számot,lehet sokba fog kerülni...

2012. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az SMS-ben egy telefonszám is van. Általában egy budapesti. Ne azt a számot hívd, amiről küldték. Hanem egy 0619xxxx vagy valami hasonló.

Ez nem átverés, az EOS Faktor szeret "szeretné ha önnel szemben kényszerintézkedéseket foganatosítanánk?" kérdéseket telefonon küldözgetni.

2012. jan. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem volt semmilyen pesti szám benne, csak iktatószám szerű valami... igen onnan jött az sms nekem is névre szólóan
2012. jan. 6. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos elszaporodtak az ilyen kamu bandák. Elmaradásról szóló fizetési meghagyást tértivevényesen szokás kiküldeni konkrét cégadatokkal, _élő_ elérhetőségekkel, tartozásod pontos összegével, miegyéb. Ugye nem túl sok hasonlóságot vélsz felfedezni? Ha akarnak valamit megkeresnek normális módon. Ez így semmi. Nem kell parázni.
2012. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lujzikácska válasza:
Én ugyanerről a számról (06707060233) mostanság jobbikos rendezvényekről kapok sms-eket. Kíváncsi lennék, honnan vették a számom.
2015. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!