Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy millió Ft-ot hogy érdemes...

Egy millió Ft-ot hogy érdemes kezelni, hogy biztos megmaradjon, de valami hasznot is hozzon? Lekötés?

Figyelt kérdés

18 vagyok. Semmit nem fogok költeni belőle egyelőre. Bankban 3 hónapra le van kötve, 11.5%os kamatos kamattal.Mennyi lesz 3 hónap múlva a kamattal?

Érdemes lekötni? Nincsenek széleskörű ismereteim a befektetésről és egyéb finomságokról, szóval minden információt szívesen várok. Ti mit csinálnátok?


2009. máj. 23. 13:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt így leromlott a forint, gondoltam arra, h egy kisebb részt euro alapba tenni, de ez most nem igazán lenne jó, ilyen ft értékkel.
2009. máj. 23. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a 11,5% éves kamat, ezért el kell osztani 12-vel, az lesz egy havi kamat, azt szorzod 3-mal, és hozzáadod az alaptőkéhez. Ennyi lesz együtt három hónapra az összeg. Egyébként érdemes folyamatosan ismétlődőre lekötni, akkor a 3 hónap (vagy amennyit választasz) után automatikusan továbbindul a lekötés, már a kamatos kamattal. Felvenni mindíg a fordulónapon lehet csak belőle kamatvesztés nélkül.
2009. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Februárban kötöttem le 1 millió Ft-ot az OTP-nél, most májusban járt le, és amikor kivettem 15 000 Ft-kamatot kaptam rá, tehát nevetséges! Ráadásul közölte az ügyintéző, hogy csak 10 000-et tud kifizetni a kamatból!!! Nem éri meg, más banknál se nagyon kapnál többet. Ha azt akarod, hogy jól kamatozzon, akkor kockáztatnod kell, de persze megvan a veszélye, hogy buksz rajta!
2009. máj. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, azt valóban kifelejtettem, hogy nagy összegekre a mostani helyzetben nem számíthatsz, a kamatok nevetségesen alacsonyak, bármilyen lekötési vagy befektetési módot választasz.
2009. máj. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Egészen pontosan a fix kamatot elosztod 365-tel, és megszorzod annyi nappal, amennyit a bankban pihent a pénzed.

Majd leveszed a kamatadód, ami fix 20%-a a nyereségnek, és akkor kapod meg a nettó összeget.

2009. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kb 10 millát kéne ahhoz lekötni egy évre, hogy a kamat akkora legyen 1 hónapra lebontva, hogy arra már azt mond, na ha ezt hozzácsapom a minimálbéremhez, akkor már jól megélek!(12-13% os kamatra)
2009. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy aki minimálbéren van az nem fog tudni összerakni 10 millát..
2009. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!