Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankot, milyen befektet...

Milyen bankot, milyen befektetési módot válasszunk, ha havonta szeretnénk befizetni bizonyos összegeket, de nem szeretnénk fix időpontra lekötni a pénzünket?

Figyelt kérdés
Később lakáshitelt szeretnénk felvenni, ehhez gyűjtögetnénk az önerőt. (lakás előtakarékossági szerződést nem szeretnénk kötni).
2008. márc. 31. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez így kicsit tág fogalom.

1) minden ami pénzügyekben van, általában határidőhöz kötött. így válik tervezhetővé. (ugyanis nem csak te tervezel a pénzeddel, de amint bevonsz egy pénzintézetet, ő is. nyilván nem "örül" - ill rosszabb kondiciókat fog adni - ha te akármikor hozzá akarsz férni)

2) mekkor a havi "bizonyos összeg"? 10 ezer? 50? vagy 300 ezer??? egyáltaán nem mindegy.

Ha tudsz stratégiában gondolkodni. és tudod, hogy egy lakáshitel felvételével úgy is hosszútávra kötelezed el magad, a megtakarításodat miért nem tudod hasonlóan tervezhetővé tenni?


A lakáselőretakarékosságot én sem pártolom, de vannak más eszközök ahol elég nagy biztonsággal lehet kamatoztatni, persze fűgg ez összegtől, időtávtól, stb.


ha érdekel jelentkezz, de amint látom, már hetek óta foglalkoztat a téma.... :)

Eddig mire jutottál?

2008. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A megtakaritásaimat azért nem tudom előre tervezni, mert nem tudom biztosan, hogy mikor tudjuk felvenni a lakáshitelt. Ez függ attól, hogy mikor tudjuk eladni a jelenlegi lakásunkat, és mikor sikerül megtalálnunk álmaink otthonát.

Átnéztem a bankok ajánlatát, azt hiszem a nyilt végű befektetési alapok azok, amik most a legmegfelelőbbek nekünk. Igaz, hogy nem biztositanak túl magas hozamot, de biztonságosak és rugalmasak. A CIB bank hozamgarantált alapját választottuk, jövő héten megyek a bankba, de ha addig van jobb ötleted, akkor szivesen meghallgatnám priviben.

2008. ápr. 26. 12:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és havi 50-100 ezer Ft körüli befizetésekre gondoltam.
2008. ápr. 26. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

jobb mintha otthon tartanád. Ez egy erősen pénzpiaci alap, ami valószínüleg megközelíti majd az iflációt (felülről vagy alulról az majd elválik), de biztosan többet tud mint egy befőttes üveg.

- Bocs a szarkazmusért, ha annak tűnt. Ennyi infóból amit elmondtál ez egy jó megoldások közül.

a legjobb lenne, hanem kéne ehhez számlát nyitnod a cib-nél.

Arra gondolok, hogy ha van a saját bankodnál bef.alap, ott is biztos van pénzpiaci, ezek megközelítőleg ugyanúgy tejesítenek.

Szerintem ahol lényeges különbségek vannak, az már közép hosszú táva (de most kifejezetten rövid távról beszélünk) és akkor is inább a részvényes befeketetések között. Pénzpiaci, kötvény, szerintem bármelyik bank kb ugyanazt az eredményt tudja hozni.

alapvetően rövid távon szerintem rendben van.

Még egyet tudnék javasolni, ha érdekel még egy vélemény: van egy ismerősöm aki több bankkal/hitelintézettel stb. van kapcsolatban, lehet, hogy ő tudna találni valami összetettebbet. (nekem nyitott egy olyan számlát ami mellé később, ha kell bármkor fel vehetek majd hitelt, lakásra persze)

2008. ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!