Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lesz még valamikor újból...

Lesz még valamikor újból ilyen végtörlesztési lehetőség?

Figyelt kérdés

2012. jan. 12. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nemhiszem
2012. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ba*szameg akkor utcára kerülünk szeptembertől!
2012. jan. 12. 18:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam bent az OTP-ben. December 15-én a kormány aláírt egy megállapodást a bankszövetséggel.

1. Lerögzítik 180-as árfolyamon a devizád és lekötik 3 év fix törlesztőre, a 180-as árfolyam és az aktuális árfolyam közötti különbséget pedig gyűjtőszámlán helyezik el, aminek a kamatait a bank és az állam fele-fele arányban kifizeti helyetted.

2. Ha 90 napot meghaladó tartozásod van (minimum 78ezer ft) akkor automatikusan átcsinálják forintra a hiteled az március-áprilisi árfolyamon és az adósságod 1/4-ét elengedik.

3. Kiterjesztik a körét azoknak, akiknek megvásárolják az ingatlanát és bérlőként lakhat benne tovább (ugyanis eddig minimum 2 gyerekeseknek volt ez a lehetőség)

4. Szociális bérlakásba költöztetnek Ócsán. 500 házat építenek.

Ami 2011. december 31-ig volt érvényben gyűjtőszámla hitel (már nem lehet kérni), ez annak a kiterjesztett változata. Az OTP nem tudta megmondani tegnap, hogy februárban, márciusban vagy áprilisban lép életbe. Én is úgy várom, mint a Messiást, különben a gyerekkel az utcára kerülök. (egyedülálló vagyok és azért kellett felvennem hitelt, hogy el tudjunk költözni válás miatt) Remélem tudtam segíteni. A neten a kormány.hu oldalon is rajta van a vége felé, mert kronológiai sorrendben sorolja a devizahitelesek megsegítéséért tett intézkedéseket. Figyeld a híradásokat és a netet, én is ezt teszem.

2012. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Minket át*aszott az OTP mert azt mondta hogy nekünk nem jár. Ma derült ki hogy mégis járt volna. Hát nem "vicces"....
2012. jan. 12. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Ok, de akkor is jobban fogsz járni ezzel a konstrukcióval, csak valahogy ki kell addig bírnod. Ez is gyűjtőszámla hitel lesz, csak a másik kibővített változata, mint írtam.
2012. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez kamu amit írtál. Sehol sem olvastam ilyet!
2012. jan. 12. 18:41
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem teljesen félreértettél! Mi nem jelentettük be a végtörlesztést! Tehát lemaradtunk róla!
2012. jan. 12. 18:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sem jelentettem be végtörlesztést.

Rosszul kerested. Segíteni akartam, akkor miért kamuzol le? Mekkora parasztok vannak!

Az egyik:

[link]


A másik:

[link]


Tekerj az alja felé és így kezdődik a bekezdés:


A Kormány és a Bankszövetség devizahitel-kiváltási megállapodást kötött december 15-én


Azért kerestem meg neked, mert én nem vagyok akkora tahó mint te!!!!

2012. jan. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint nem te kamuzol hanem az aki ezt állítja!
2012. jan. 12. 19:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Tehát a kormány!
2012. jan. 12. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!