Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 100 millió lessz a bankszám...

Ha 100 millió lessz a bankszámlámon, és ez a pénz le van adózva mondjuk, akkor lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

lecsukhatnak ennyi pénzért? és megkérdezhetik hogy honnan van? (nem tudnék válaszolni).

ha igen ki (rendőrség,apeh)? ja és nem vagyok magyar állampolgár de van magyar személyim, meg lakhelyem. ez menyit számít? ugy tudom hogy a külföldieket nem ellenőrizheti a magyar állam. a pénz kamatából elélhetnék?

külföldről jönne a pénz.


2011. dec. 11. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy egy átlagos életszínvonalon való megélhetésre igen, elég. A többit nem tudom.
2011. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele elszámolni, hogy honnan van, akkor komoly adóbírságot kell fizetni egy vagyonosodási vizsgálat után és adott esetben le is csukhatnak, de ez az adott helyzettől függ.
2011. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2 millió feletti pénzmozgást, ha az nem bizonyított módon érkezett lejeletik az NAV-nak. Pl. valaki befizet egy ekkora összeget a számodra a pénztárban. Ha utalással jön valamely bankból vagy akár ugyan abból a bankból akkor semmi gond mivel nyoma van. Az adózás az egy másik kérdés.
2011. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Remélem nem dőltél be valami kamu spamnek, hogy az amerikai/kóreai/afrikai nagybácsid meghalt autóbalesetben/repülőszerencsétlenségben az összes létező rokonával együtt és csak te vagy akinek a hatalmas vagyonát átutalhatják?


De előtte még fizess be 1 millát a költségekre...


Be ne dőlj!!


Amúgy lecsukni nem fognak. Maximum nyomozni kezdenek, nem feltétlenül tőled kérdezik meg, hanem utána járnak honnan jött. Aztán ha kiderül, hogy a pénz piszkos és te tudtál róla, na akkor kerülsz bíróság elé... de szerintem legfeljebb lefoglalják a pénzt.

2011. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"ugy tudom hogy a külföldieket nem ellenőrizheti a magyar állam"


Hacsak nem vagy diplomata, akkor ez nem igaz.

2011. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100 millio havi kamata sztem kb. 400ezer lehet,el lehet eldegelni belole.az ellenorzes reszt nem tudom,de hogy lehet,hogy van magyar szemelyid,ha nem vagy allampolgar?
2011. dec. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
elfelejtettem leirni hogy 18 éves vagyok.
2011. dec. 11. 13:55
 8/17 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége. A magyar jog szerint nagykorú vagy, teljeskörű jogi felelősséggel.
2011. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy a nigériai bank elnöke kereste meg :D
2011. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
LoL... Nagy bukás lesz a vége...
2011. dec. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!