Tehet ilyet bank, hogy a szerződésben kötött futamidőt meg hosszabítják 2 évvel az adós tudomása nélkül?

Figyelt kérdés
Az idén nyáron lejárna az egyik banknál a személyi kölcsönöm. A héten kijött egy levél, amiben az áll hogy módosították a futamidőt a szerződésben kötött 5 évet, 7 évre, tudtunk nélkül. Persze a fizetendő összeg is a duplájára ugrott. Mit lehet ilyenkor tenni, és kihez lehet fordulni?
2012. jan. 14. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kocsi hitelemet tolták ki, de pont azért, h ne emelkedjen a törlesztőm. Nem is emelkedett. Én sem tudtam, hogy volt ilyen opció, de nem bánom.
2012. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Január 1-vel növekedett a hitel. és mégis meg hosszabítja, de úgy hogy a hitel nem csökken, hanem nő? És mi nem járultunk hozzá. Júliusba lejárna, ehelyett még 2 évig fizethetjük. Ez felháborító. Már láttuk a végét. Most olyan, mintha sose lenne vége.
2012. jan. 14. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen alapú a hitel? Mekkora a fennálló tőketartozás?
2012. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Chf alapú. De akkor miért nőtt meg ennyire a törlesztő? Akkor nem csökkennie kéne a hitelnek?Az otp-nél pl. fixen fizetünk 19.000-et, és ott 2 hónappal tolták ki.
2012. jan. 15. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Eddig nem nőtt a törlesztő? Nem CHF-ben volt megállapítva a törlesztőrészlet, ami az árfolyamnak megfelelően változott?

Mert akkor simán lehet, hogy még két évre szóló tartozás van. De mindez csak az eddigi iratokból derül ki pontosan.

Ha úgy gondoljátok, hogy jogtalanul jár el a bank, akkor a PSZÁF-hez lehet panasszal fordulni.

2012. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dede, folyamatosan nőtt a törlesztő. Most január 1-vel 38500 ft-lett. És 19000-el kezdtük. És most a héten küldték ki ezt a levelet. Én ezt nem értem.
2012. jan. 15. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Innen kezdve én sem.

Először is szedj elő minden papírt, amit a hitellel kapcsolatban eddig kaptál. Utána nézd át! Minden kamatperiódus végén kellett kapj egy levelet, ahol feltüntetik a még fennálló tőketartozást, ilyesmi.

Utána pedig menj be a bankba, hátha tévedés történt.

2012. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, szedjük össze. Nagyon remélem én is hogy ez valami félreértés.
2012. jan. 15. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!