Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Van itt olyan, akinek...

SOS! Van itt olyan, akinek inkasszózták a bankszámláját?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy inkasszózták a számlámat, írjon, aki jártas ezügyben.
2012. jan. 23. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszer velem is megtörtént. Nem tudtam felvenni a pénzemet. Bankba bementem. Az inkasszóra levont összegen felül megmaradtat fel tudtam venni ott. Persze, én intézkedtem az inkasszó rendezéséről// hosszú-nem a témához tartozik/ Így a következő hónapban már minden rendben volt. Ez a történet egy behajtó ügyvédi irodáról szólt.
2012. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A férjemnek van mkb-s és otp-s hiteltartozása, és attól félek, hogy hozzányúlhatnak az én számlámhoz.
2012. jan. 23. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát az nincs kizárva, mert ugye a házasság az vagyonközösséget is keletkeztet. Pl. ha ingóságokat akarnának foglalni a férjedtől, akkor is foglalhatnák a te cuccaidat is, hacsak azt nem tudnád bizonyítani, hogy az a te különvagyonodba tartozik.

Inkasszónál nem tudom, de azt igen, hogy ott nem vizsgálják, hogy milyen forrásból került rá a pénz. Gyes-t, családi pótlékot is simán le szoktak kapni, pedig abból nem tilthatnak. Aztán hónapokig tart visszakövetelni.

Én az ilyen helyzetben levőknek is azt szoktam tanácsolni, hogy ne tartsanak fent bankszámlát, hanem kérjék postán lakcímre a családi pótlékot, aztán ahhoz nem nyúlhatnak.

Neked meg azt, hogy lehetőleg vedd ki a saját pénzed a bankból, és tartsd a párna alatt.

2012. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
csakhogy teszveszezéshez kell a bankszámla
2012. jan. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!