Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta törlesztőrészlet...

Fundamenta törlesztőrészlet tényleg fix?

Figyelt kérdés
Hamarosan felvesszük a fundamenta hitelt, a személyi bankár mondta, hogy mennyi lesz a törlesztőrészlet, és azt mondta, hogy ennél csak kevesebb lehet (amire ugye túl sok esély nincs, azt mondta akkor lehet kevesebb, ha csökken a banki alapkamat, viszont ha magasabb lesz, akkor is ugyanennyi marad). A szerződésben a kamat is fix 9,6% (azonnali hitel). Aki vett már fel így hitelt, azoknak tényleg annyit kell fizetni mindig amennyit kiszámolt a személyi bankáruk?
2012. jan. 27. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

ezt már én is néztem. véleményem szerint egyáltalán nem fix. A fix hitelkamat az, amikor a már lejárt megtakarításodra az államilag támogatott hitelt kapod.

Az előhitelük, az nem fix kamatú, mondhatnak bármit, de amíg ezt nem írják bele a szerződésbe, addig az nem fix, hanem emelhetnek rajta...


Tájékozódtatok más banknál? ha havonta tudtok megtakarítani a törlesztő részletektől függően, akkor akár jobb hiteletek is lehet, mint a fundamenta áthidaló hitele.


Áthidaló hitelnél ki kell fizetni a fundamenta nyitásának díját, ami 1% (ez a nyitás konkurenciánál díjmentes), ráadásul fizetni kell az áthidaló hitel kezdeti díjait, mint folyósítási vagy bírálati díj, becslés, közjegyző, tulajdoni lapok. Ez százezres nagyságrend, míg van olyan lakáshitel, ahol az előbb felsorolt díjakat a bank elengedi.

Hiteltanácsadó vagyok és utána néztem annak, amit az előbb leírtam Neked.

2012. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Először is köszönöm a válaszod.


Nézelődtünk más bankoknál is, de mi nem találtunk jobb ajánlatot. A fulától 3,2M Ft-ot veszünk fel, és 5 milliót fizetünk vissza. Ahogy nézelődtünk, más bankoknál ennyi pénznél olyan 6M Ft-ot fizetnénk vissza, jóesetben!

Egyébként Te esetleges alternatívának melyik bank melyik hitelcsomagját ajánlanád? Jelzálogot csak arra a lakásra tudunk vállalni amit veszünk, másikat nem tudunk bevonni.

2012. jan. 28. 06:41
 3/6 anonim válasza:
100%

Igen, fix.

A közjegyzői okiratban is így szerepel.

2012. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

első hozzászóló vagyok.

Tényleg nem láttam leírva még, hogy az áthidaló fix lenne. nem a másikra gondolsz utánam hozzászóló, hogy fix? a megtakarítás lejárta után felvehető támogatott hitelre... az fix...


3,2millió ft hitel esetén nem tudnék jobbat ajánlani, mert kamatban tényleg ők a legkedvezőbbek, akkor is ha nem fix...

Most nem néztem meg pontosan, de KH Bank lehet még jó, mert 10,5%körül volt utoljára a hitelük, de kezdeti díjakat elengedték. Januárban nem néztem meg, hogy kezdeti díj akciójuk van-e...

5millió ft feletti hitelnél tudnék jobb konstrukciót, ha van megtakarítás...

2012. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!


Az 1. (és egyben utolsó) hozzászólónak itt a link, ahol írják, hogy fix: [link]

2012. jan. 29. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:

köszi.

ez új infó volt számomra. eddig ez nem volt fenn az oldalukon.

mindegy, 5millió felett tudok jobbat :)

alatta nem :(

2012. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!