Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A gyermekem több éve van...

A gyermekem több éve van külföldön. Az állandó lakcíme nálam van. EdDig utaltam a diákhitel részletét. Az anyagi helyzetem már nem engedi meg, hogy tovább fizeSsem. Ilyenkor hozzám jön az APEH?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel ő vette fel, ezért neked nincs közöd hozzá.
2012. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Annyiban van köze, hogy ha nem fizeti, akkor majd felmondják a hitelt és egyösszegben követelik, büntetőkamatokkal, végrehajtási díjjal, meg mindennel.


Namost ha ott van az állandó lakcíme, akkor majd onnan visznek el minden ingóságot, kivéve amiről névre szóló számlával tudja igazolni, hogy nem az adósé.


Mondjuk meg is érdemelné.


Vajon leesne az aranygyűrű a kérdező ujjáról, hogyha egy telefont vagy egy levelet megeresztene a gyerekének, hogy "édes fijam, eddig fizettem helyetted, mostmár fizessél te"...?


Így egyrészt nem is biztos, hogy felmondják a hitelt, ha ő fizeti tovább, másrészt meg a gyerek se les majd tágranyílt szemekkel évek múlva, hogy miért tiltanak a fizetéséből, mikor ő azt hitte minden rendben van...

2012. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is külföldön van, ez nem akadály.Onnan is tud utalni. Mindig is fizette magának.

A gyerekednek nincs jövedelme, nem tudja fizetni?

2012. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszolónak fogalma sincs a diákhitelről. Külföldről nem tudják behajtani és nem is terhelik rá semmire. 40 éves koráig kezdheti meg a törlesztést.
2012. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!