Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel törlesztőrészlete...

Diákhitel törlesztőrészlete mennyi lesz majd havonta, ha lejár és ha bejelentettem telefonon az értesítési cím változását, akkor állandó lakcímre kiküldenek valamit, hogy megváltoztattam?

Figyelt kérdés
2010. márc. 12. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A mindenkori minimálbér 6%-a.

2. Nem küldenek ki semmit, azután minden az értesítési címre megy kizárólag.

2010. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bemásolom neked, ha már a www.diakhitel.hu-t nem éred el :-))


Az első két törlesztési év


A törlesztőrészletet a törlesztési kötelezettség beálltának évében és az azt követő évben a minimálbér alapján határozzuk meg. Ebben az időszakban a fizetendő összeg az előző év október 31-én érvényes minimálbér jellemzően 6 százaléka.


Azok a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatók, akik akár egyszer is igénybe vették a csak számukra elérhető magasabb (jelenleg havi 50 000 Ft) hitelösszeget, a törlesztés kezdetének évében és az azt követő évben az előző év október 31-én érvényes minimálbér 8 százalékát kötelesek fizetni havonta.


Fontos: a törlesztési kötelezettség beálltának éve és az azt követő év, azt jelenti, hogy ha valaki például 2008 októberében kezdte a törlesztést, akkor 2010. január 1-től lép a harmadik törlesztési évbe, vagyis akkortól már jövedelme alapján kell törlesztenie.


A harmadik törlesztési évtől


A törlesztés harmadik évétől a törlesztőrészlet kiszámításának alapja főszabályként a két évvel azelőtti jövedelem. Például 2009-ben havi törlesztőrészlete a 2007-es éves bruttó átlagjövedelmének (ide tartozik minden adózott jövedelem, például a prémium és a jutalom is) 6%-a. Abban az esetben, ha átlagjövedelme 2007-ben nem érte el a minimálbér összegét, akkor 2009-ben havi törlesztőrészlete a minimálbér 6%-a.


Azok a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatók, akik akár egyszer is igénybe vették a csak számukra elérhető magasabb (jelenleg havi 50 000 Ft) hitelösszeget, a két évvel korábbi bruttó átlagjövedelmük 8 százalékát kötelesek fizetni havonta, vagy ha a két évvel korábbi átlagjövedelmük nem érte el a minimálbér összegét, akkor a minimálbér 8%-a lesz a kötelezően fizetendő havi törlesztőrészlet.


A törlesztőrészlet megállapításához szükséges jövedelemadatokat az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal szolgáltatja a Diákhitel Központnak.

2010. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!