S. O. S! Ha felmondom az OTP-s lakástakarékomat, amit 1 éve és 4 hónapja kötöttem, akkor azonnal visszakapom a pénzemet? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Szóval, ha bemegyek a bankba viszem szépen a szerződésemet, hogy meg akarom szüntetni a lakástakarékom, akkor azonnal ott helyben kifizetnek??? Mert ha ugye megvárnám hogy lejárjon a 4 év akkor úgy tudom csak 3 hónap után adják oda!! Nagyon sürgős lakásfelújításra kellene, illetve javításra ezért lenne fontos azonnal! ( tudom, hogy nincs rá állami támogatás, az nem is érdekel csak amit befizettem)
2012. febr. 1. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Alapesetben 90 nap múlva kapod meg, ha most jelzed, hogy kivennéd, plussz ráköltéssel megkaphatod hamarabb.


Én, mint független tanácsadó pont ezért nem ajánlom mindenkinek az LTP, mert egyik nagy hibája, hogy amikor valaki odajut, hogy nem érdekli a támogatás, kell enki a pénz, akkor az olyan sürgős, hogy nem tud 90 napot várni.


Bár 4 éves futamidőre jónak találom. Ne ügynökkel kössétek ezeket, mert a kockázatokra nem hívják fel a figyelmet tudomásom szerint.

2012. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ez egy kicsit drága lenne. Szerintem, ha megtudjátok valahogy oldani akkor először a családban kellene megkérdezni tud-e valaki kölcsön adni. Végül is jelenleg max. 300e Ft-ról beszélünk mínusz amennyit levonnak a sürgősség miatt. Illetve fontos, hogy ebből tanulva ki kell építeni vésztartalékot. Legalább 3 havi bevételnek kell/ene/ hozzáférhető formában, hogy ezeket át tudjátok hidalni. Ezekért az apró dolgokért kell független tanácsadó, nem azért mert ő hú de sokkal jobbat tud, hanem mert odafigyel a részletekre.
2012. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, a vesztartalekrol annyit, hogy a mai helyzetben nagyon nehez barmennyit is felretenni, es orulok hogy ennyit is sikerult. Sajnos megszunt a munkahelyem, es a parom edesanyja nagyon beteg, ezert segitsegre szorul, igy aztan hozza kell koltoznunk es az ottani elhanyagolt es regi korulmenyekbol szeretnenk lakhatot varazsolni. Na most van meg egy Ltp-am az anyukam neven az egy 8 eves es abbol mar 5,5 ev le is telt, na hat ezt eszemben sincs megszuntetni, de jelen pillanatban nincs jobb otletem, mert erre nem fogok hitelt felvenni ha van ra sajat is. Februar vegen koltozunk ugyhogy addig keszen kell lennunk, ezert surgos.
2012. febr. 1. 23:44
 4/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És mi lenne, ha azt használnátok fel erre, mivel ugye ahhoz már az Állami Támogatás is jár? Ha pedig kényelmetlen, hogy miért azt, akkor meg viszonzás -képpen úgymond lehet cserélni. Azt felhasználjátok, utána pedig ezt átíratjátok az ő nevére /persze függően a havi befizetésektől, ki kell számolni/, és így nem vész kárba Á.T. sem .
2012. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És fognak mindenről szépen számlát kérni a felújításnál, hogy az LTP -t fel tudják használni rá?

Az egész LTP egy baromság. Csak annak jó, akinek lakáshitele van és be tudja vele törleszteni.

2012. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem lenne az se hulyeseg, hogy a masikat veszem ki, de egyreszt az egy 1 millas szerzodeses osszeg 4000- es torlesztovel, az otps meg 8 eves es 6millas, 20 ezres torlrsztovel, sajna mar ezt nem tudom tovabb fizetni. Tenyleg koszonom a segitseget! Jah nem fizettem szerzodeskotesi dijat, igy annyira nem faj a szivem. Majd ha megengedhetjuk kotunk ujat.
2012. febr. 2. 08:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem volt igaza az elsőnek! Azonnal ideadták! :)
2013. jan. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!